Max Wright nie żyje. Aktor znany z serialu "Alf" miał 75 lat

Max Wright nie żyje. Aktor zdobył popularność dzięki roli Willie'ego Tannera w serialu "Alf".

Max Wright zmarł 26 czerwca 2019 roku w swoim domu w Kalifornii po latach walki z rakiem. Informację potwierdziła rodzina aktora. Wright osierocił dwójkę dzieci, jego żona zmarła dwa lata temu.

Max Wright nie żyje. Grał w "Alfie" i na Broadwayu

Wright grał w serialu "Alf" od 1986 do 1990 roku (czyli we wszystkich sezonach) i wcielał się w ojca rodziny, w której domu pojawił się tytułowy kosmita. Można go było także oglądać m.in. w "Murphy Brown", "Przyjaciołach", "Zdrówku" czy "The Drew Carey Show", gdzie grał gościnnie.

Występował również na Broadwayu, zadebiutował na scenie w 1968 roku w "The Great White Hope". Rola  w "Iwanowie" Antoniego Czechowa przyniosła mu w 1998 roku nominację do nagrody Tony.

W jego filmografii znalazły się również takie produkcje jak "Cały ten zgiełk" Boba Fosse'ego, "Simon" Marshalla Brickmana czy "Czerwoni"w reżyserii Warrena Beatty'ego.

Niestety, Max Wright przez długi czas zmagał się również z nałogami - narkotykami i alkoholem. Ostatnią rolą aktora był wujek Joe w filmie telewizyjnym "Back to Norm" z 2005 roku.

Więcej o: