Lena Headey reżyseruje swój pierwszy film. Zatrudniła aktorkę, która występowała z nią w serialu "Gra o tron"

Lena Headey, która w serialu "Gra o tron" wcielała się w Cersei Lannister, nakręciła swój pierwszy filmem. W "The Trap" wystąpi Michelle Fairley, także znana z przebojowej produkcji HBO.

"The Trap" to dramat krótkometrażowy, który będzie można zobaczyć - czym Headey podzieliła się z fanami na Instagramie - w trakcie festiwali filmowych: Holly Shorts i LA Short Fest. Wystąpi w nim Fairley, która w "Grze o tron" grała Catelyn Stark - widać ją m.in. na pierwszym ze zdjęć zamieszczonych w sieci przez reżyserkę.

 

Zdjęcia do półgodzinnej produkcji trwały zaledwie cztery dni. Scenariusz powstał jeszcze szybciej - Headey napisała go w ciągu jednego dnia, dziewięć lat temu. Sama reżyserka opisuje film jako "intymny" i "emocjonalnie zaangażowany". To zdecydowanie inna produkcja niż "Gra o tron", przy której ogromna ekipa filmowa pracowała wielokrotnie nad wielkimi batalistycznymi scenami.

Zobacz wideo

Lena Headey reżyserką - pracowała nie tylko z jedną aktorką "Gry o tron"

To będzie pierwszy film, który wyreżyserowała Lena Headey. Nie będzie to jednak pierwszy raz, gdy serialowa Cersei stanęła za kamerą. Ma na koncie teledysk do piosenki "You Mean The World To Me", którą śpiewa Freya Ridings.

Co ciekawe, tu także spotkała się na planie z koleżanką z "Gry o tron". Jedną z postaci zagrała Maisie Williams, która w produkcji HBO wcielała się w Aryę Stark.   

 

Maisie Williams znalazła rolę po "Grze o tron". Teraz zagra w serialu komediowym >>

Więcej o: