Netflix. Twórcy "Lucyfera" tłumaczą, dlaczego serial skończy się na piątym sezonie i nie ma sensu pisać kolejnej petycji

"Lucyfera" już raz uratowała petycja fanów. Kiedy dowiedzieli się, że Netflix chce zakończyć produkcję serialu na piątym sezonie, postanowili, że znowu spróbują swoich sił w kolejnej kampanii. Jednak tym razem twórcy tłumaczą, dlaczego tym razem to już nie pomoże.
Zobacz wideo

"Lucyfer" to wyjątkowy serial, który cieszy się tak wielką sympatią widzów, że kiedy pierwszy producent ogłosił zawieszenie produkcji na trzecim sezonie, ruszyła cała kampania na rzecz uratowania tytułu. Na prośby fanów odpowiedział Netflix, który wykupił licencję. Dzięki temu powstał kolejny sezon. Z niezrozumieniem jednak spotkała się ogłoszona niedawno decyzja, że "Lucyfer" skończy się na piątej serii.

>>Netflix. Pięć ważnych pytań, na które ostatni sezon serialu "Lucyfer" musi dać nam odpowiedzi<<

Twórcy "Lucyfera" tłumaczą, dlaczego serial skończy się na piątym sezonie

Petycję w sprawie nakręcenia także szóstego sezonu podpisało już około 75 tysięcy osób. Ildy Modrovich, szefowa projektu i główna producentka "Lucyfera", w szczerym wpisie podziękowała za bezgraniczne oddanie i zaangażowanie i wytłumaczyła wielbicielom, że tym razem ich ukochany serial naprawdę się skończy:

Witajcie ukochani Lucyfani! Wiemy, że ostatnia wiadomość o zakończeniu serii na piątym sezonie wywołała dużo niezrozumienia i zmartwienia. Wiele osób zastanawia się, czy nie powinny walczyć o więcej. Mimo tego, że jest nam równie smutno, co wam z powodu zakończenia tej wspaniałej przygody, nie zmienimy decyzji.
Rozmawialiśmy z naszymi partnerami w Netfliksie i WarnerBros i musicie wiedzieć, że tę decyzję podjęto z OGROMNĄ troską i rozwagą. Tak naprawdę, zdecydowali się na jednoczesne ogłoszenie dobrej i złej nowiny, bo wiedzą jak oddani i pełni pasji są nasi fani. Chcieli dać nam wszystkim czas, żebyśmy mogli się uporać z tą wiadomością. Przede wszystkim jednak jesteśmy im bardziej niż wdzięczni za to, że dali nam szansę dokończyć nasze dzieło na naszych warunkach.
Nigdy by do tego nie doszło, gdyby nie WY. Nigdy nie uda się nam odpowiednio za to odwdzięczyć.

"Lucyfer" znajduje się obecnie na liście 10 najpopularniejszych serialów świata, którą sporządził serwis IMDb - największa baza danych o filmach, serialach, producentach i wszystkiego, co łączy się z tym przemysłem.

>>"Lucyfer". Netflix ogłosił, że będzie piąty sezon serialu. Jest też zła wiadomość<<

"Lucyfer" - fabuła

"Lucyfer" to serialowa adaptacja komiksu pod tym samym tytułem. Autorami historii są Sam Kieth i słynny pisarz fantasy Neil Gaiman, twórca takich powieści jak "Amerykańscy bogowie" czy "Gwiezdny pył". Fabuła skupia się na postaci Lucyfera, diabła samego w sobie, który postanawia porzucić piekło i zamieszkuje w Los Angeles. Tam kupuje sobie klub nocny Lux , gdzie pewnego dnia poznaje detektyw Chloe Decker, która prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa.

Atrakcyjna pani detektyw wykazuje się świetnymi umiejętnościami śledczymi i niezwykłą uczciwością. A przy okazji jest zupełnie odporna na uroki przystojnego diabła, co niezmiernie go dziwi. Po czasie okazuje się także, że w jej obecności diabeł traci swoje moce i można go zranić.

Lucyfer jest nią szczerze zaintrygowany i postanawia razem z detektyw rozwiązywać kolejne zagadki kryminalne, używając przy tym swoich piekielnych mocy. W międzyczasie na ziemi zjawia się jego starszy brat, anioł Amenadiel i próbuje zmusić go do powrotu do piekła. Sprawy coraz bardziej się komplikują, bo diabeł nie chce wracać, za to woli ścigać morderców na ziemi. 

>>Netflix. Jakie filmy jeszcze znikną z platformy do końca czerwca? Serial "Hannibal", "Thor Ragnarok" i inne<<<

Więcej o: