Netflix. Serial "Wiedźmin" kiedy premiera? Jeszcze w tym roku! [kiedy zwiastun, obsada]

Kiedy odbędzie się premiera pierwszego odcinka serialu "Wiedźmin" produkowanego przez Netflixa? Fani Białego Wilka przebierają nogami z niecierpliwością, ale twórcy stopniowo dawkują informacje na temat swojej nowej produkcji.
Zobacz wideo

Serial "Wiedźmin" Netflixa będzie nie lada gratką zarówno dla miłośników książek Andrzeja Sapkowskiego, jak i fanów gry "Witcher" wyprodukowanej przez polskie studio CD Project RED. Pracę nad nim zaczęto końcem zeszłego roku. Od tamtej pory dowiedzieliśmy się m.in. kto zagra Geralta, Yennefer oraz Ciri i zobaczyliśmy oficjalny plakat serialu. A co z datą premiery? 

 

Kiedy premiera "Wiedźmina"? Geralta z Rivii zobaczymy na ekranach jeszcze w tym roku

Wciąż nie wiadomo, kiedy zobaczymy pierwszy odcinek "Wiedźmina". Netflix zapowiedział, że zwiastun tego serialu zostanie zaprezentowany 19 lipca 2019 roku - możliwe więc, że to wówczas dowiemy się więcej na temat planowanej premiery. Lauren S. Hissrich, będąca scenarzystką i producentka serii, zapowiedziała na Twitterze, że "Wiedźmin" trafi na nasze ekrany jeszcze w tym roku. Fani Białego Wilka spekulują, że premiera serialu odbędzie się w grudniu, czego dowodzić ma post napisany przez J. Peer Nortona pracującego przy efektach specjalnych.

Nareszcie wróciłem do Wielkiej Brytanii. Dla mnie to oficjalne zakończenie zdjęć do "Wiedźmina". Dziękuję wszystkim z ekipy za niesamowite doświadczenia. Teraz wszystko zależy od reżyserów, montażystów, i naszej wspaniałe ekipy od efektów specjalnych, przed którymi mnóstwo pracy, żeby wszystko było gotowe do premiery w grudniu. Nie mogę się doczekać, żeby to zobaczyć!

- napisał Norton. 

O tym, że "Wiedźmin" będzie miał swoją premierę w ostatnim miesiącu 2019 roku może też świadczyć wypowiedź Tomasza Bagińskiego, który w lutym twierdził, że serial będzie miał swoją premierę "za 10 miesięcy". Należy jednak podkreślić, że Netflix nie potwierdził tego oficjalnie.Netflix. "Wiedźmina" obsada. Znamy część nazwiskNa obecną chwilę nie jest znana pełna obsada serialu "Wiedźmin" od Netflixa. Główna rola Geralta w Rivii przypadła brytyjskiemu aktorowi Henry'emu Cavillowi.

W pozostałe postacie wcielą się:

  • Freya Allan jako Ciri
  • Mimi Ndiweni jako Fringilla Vigo
  • Therica Wilson-Read jako Sabrina Glevissig
  • Millie Brady jako Renfri
  • Anya Chalotra jako Yennefer
  • Björn Hlynur Haraldsson jako Eist
  • Jodhi May jako Calanthe
  • Adam Levy jako Myszowór
  • MyAnna Buring jakoTissaia de Vries
Więcej o: