Trzeci sezon "Stranger Things" od dziś na Netfliksie. Ile zarabiają aktorzy serialu?

Trzeci sezon "Stranger Things" jest od dzisiaj dostępny w serwisie Netflix - jak zwykle można od razu oglądać wszystkie odcinki. To jedna z najpopularniejszych ostatnio produkcji, nic więc dziwnego, że jej aktorzy dostali spore podwyżki w porównaniu do tego, ile zarabiali na początku.
Zobacz wideo

Akcja ośmiu nowych odcinków trzeciej serii "Stranger Things" rozgrywa się latem 1985 roku. Oczywiście w obsadzie są ci aktorzy, których poznaliśmy już w 2016 roku, m.in. dorośli Winona Ryder, David Harbour i dzieciaki: Noah Schnapp, Millie Bobby Brown czy Gaten Matarazzo.

Gdy rozpoczynały się prace nad "Stranger Things", największą gażę zaoferowano oczywiście Winonie Ryder - aktorce najbardziej rozpoznawalnej, która ma na koncie dwie nominacje do Oscara. Ryder dostała za pierwszy sezon 100 tysięcy dolarów za odcinek. Po ostatniej podwyżce, jak donosi Hollywood Reporter, jej pensja to aż 350 tys. dolarów za każdy z ośmiu odcinków. Tyle samo w tym momencie otrzymuje grający szeryfa Harbour, który startował z niższego pułapu - w 2016 roku na jego konto wpływało 80 tysięcy dolarów za odcinek. Podwyżki dla tej dwójki oznaczają, że za trzeci sezon "Stranger Things" każde z nich zainkasuje 2,8 mln dolarów.

Ile zarabiają dzieciaki ze "Stranger Things"?

Chociaż wielu fanów serialu Netfliksa upierałoby się, że jego największą gwiazdą jest Millie Bobbie Brown, która gra Jedenastkę, aktorka nie ma najwyższej gaży. Gdy zaczynała swoją przygodę z produkcją, otrzymywała 20 tys. dolarów za odcinek, obecnie to - według Hollywood Reporter - prawdopodobnie 300 tysięcy, chociaż tutaj informatorzy mówią o kwocie wahającej się między 250 a 350 tys. dolarów.

Pozostała grupka dzieciaków z Hawkins to grający Mike'a Wheelera Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo (Dustin Henderson), Caleb McLaughlin (Lucas Sinclair) i Noah Schnapp (Will Byers). Za pierwsze odcinki dostawali tyle samo co Millie Bobby Brown, otrzymali także po 60 tysięcy bonusu "za sukces" tak jak serialowa Jedenastka, ale gdy doszło do negocjacji kontraktów przed trzecią serią, ugrali mniej. Każdy z nich ma dostawać teraz po 250 tys. dolarów za odcinek. 

Najmniej w tym momencie wpływa na konta trojga aktorów grających Nancy, Steve'a i Jonathana. Nie wiadomo, ile dostawali wcześniej, ale po podwyżce jest to kwota w wysokości 150 tys. dolarów za odcinek.

Netflix już udostępnia trzeci sezon, fani gotowi

Netflix zapowiadał powrót "Stranger Things" hasłem: "Jedno lato może zmienić wszystko". Caleb McLaughlin i Finn Wolfhard byli gośćmi specjalnymi pierwszego dnia Open'er Festival 2019 w Gdyni i przekonywali, że nowe odcinki są świetne. Pierwsi fani już na pewno obejrzeli początek najnowszego sezonu. W sieci pojawiają się wpisy oczekujących i już oglądających:

Seriale w lipcu. Czekamy na "Stranger Things", liczymy, że "Na cały głos" nas porwie, a "The Boys" ubawi [REDAKCJA POLECA] >>

Powieści ze świata Stranger Things dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: