Reżyser "Jurassic World 2" teraz nakręci nowego "Władcę Pierścieni". Świeże szczegóły serialu Amazona

Informacja o serialowej ekranizacji "Władcy Pierścieni" zelektryzowała fanów tolkienowskiej sagi. Po długich miesiącach medialnej ciszy Amazon, który produkcję zamówił, ujawnił w końcu nazwisko pierwszego z reżyserów serialu.
Zobacz wideo

"Władca Pierścieni" trafi na małe ekrany jako serial dzięki Amazonowi. Teraz już wiemy, że jednym z pierwszych reżyserów będzie Juan Antonio Bayona. Widzowie mogą kojarzyć "Jurassic World: Upadłe królestwo" w jego reżyserii.

>>Russel Crowe jako Aragorn we "Władcy Pierścieni"? Było blisko. "Proponowali mi wtedy wszystko"<<

"Władca Pierścieni". Znamy nazwisko reżysera pierwszych odcinków

Juan Antonio Bayona będzie odpowiedzialny za reżyserię pierwszych odcinków serialu na podstawie kultowej sagi J.R.R. Tolkiena. Poza "Jurassic World" pracował także nad filmami takimi jak "Sierociniec", "Niemożliwe" czy "Siedem minut po północy". Bayona zajmie się także produkowaniem nowej serii.

Patrick McKay i John D. Payne są głównymi producentami i twórcami "Władcy Pierścieni". Pokierują także zespołem scenarzystów, w którym znaleźli się także znany z pracy nad "Grą o tron" Bryan Cogman i autorka poszczególnych epizodów "Breaking Bad" Gennifer Hutchison.

Serial zacznie się w Drugiej Erze Słońca, kiedy to nastąpiły wydarzenia, które zapoczątkowały historię znaną nam z książek Tolkiena i filmów Petera Jacksona.

>>Pojawiły się przecieki z fabuły serialu "Władca Pierścieni" Amazona. To nie będzie remake filmów<<

Wtedy Sauron ukrywał jeszcze swoją prawdziwą tożsamość - pod imieniem Annatar zwiódł króla elfów z Eregionu pozując na osobnika mądrego i wielce hojnego. Za sprawą jego podstępu stworzą słynne Pierścienie Mocy. Sauron zaś w tajemnicy dorobi najpotężniejszy pierścień ze wszystkich, by zapanować nad pozostałymi. Elfy ostatecznie dowiadują się o oszustwie i dochodzi do wielkiej wojny, do której włącza się królestwo Numenoru - najpotężniejsze w dziejach ludzkości.

Amazon wykupił prawa do ekranizacji "Władcy Pierścieni" za 250 mln dolarów, umowa zakłada, że powstanie pięć sezonów serialu. Nieoficjalnie mówi się, że pierwszy z nich może mieć premierę już w 2021 roku.

Więcej o: