"Kocham Cię, teraz umieraj". Dokument HBO o samobójstwie nastolatka, którego namawiała do tego dziewczyna

Dwuczęściowy film dokumentalny HBO "Kocham Cię, teraz umieraj" Erin Lee Carr będzie można oglądać w HBO GO od 10 lipca. Reżyserka zajęła się sprawą samobójstwa 18-latka, które wstrząsnęło opinią publiczną USA w 2014 roku.
Zobacz wideo

W lipcu 2014 roku 18-letni Conrad Roy popełnił samobójstwo w swoim samochodzie na parkingu w Fairhaven, w stanie Massachusetts. Najpierw sprawa wydawała się oczywista - wszyscy byli przekonani, że to typowe samobójstwo poprzez zatrucie się tlenkiem węgla. Policja znalazła jednak w jego telefonie setki wiadomości od jego dziewczyny, 17-letniej Michelle Carter, która wydawała się nakłaniać nastolatka do tego, by odebrał sobie życie. 

Pisała: "Kiedy wreszcie to zrobisz?". Dokument "Kocham Cię, teraz umieraj" w HBO GO

Okazało się, że Carter namawiała chłopaka do samobójstwa, nawet gdy rozmyślił się i wysiadł z samochodu. Pisała m.in. "Kiedy wreszcie to zrobisz?". Po zakończeniu śledztwa w lipcu 2017 roku została oskarżona o nieumyślne spowodowanie śmierci. W sierpniu 2017 roku zapadł wyrok skazujący, a w lutym 2019 roku po odrzuceniu apelacji dziewczyna zaczęła odbywać 15-miesięczny wyrok.

Reżyserką i producentką filmu jest Erin Lee Carr ("Kochana mamusia nie żyje" czy "Druga strona medalu: Skandal w amerykańskiej gimnastyce"), opowiada o relacji dwojga nastolatków.

Twórcy dokumentu przeprowadzili po raz pierwszy przed kamerą wywiady z bliskimi, przyjaciółmi i członkami lokalnych społeczności obojga bohaterów. Wykorzystali także materiały filmowe z procesu Michelle Carter. Ich ekipa jako jedyna otrzymała zgodę na wniesienie kamery na salę rozpraw, aby zarejestrować proces.

Seriale w lipcu. Czekamy na "Stranger Things", liczymy, że "Na cały głos" nas porwie, a "The Boys" ubawi [REDAKCJA POLECA] >>

Film miał swoją prapremierę podczas tegorocznego festiwalu filmowego South by Southwest (SXSW). 10 lipca w HBO GO będzie dostępna pierwsza część "Kocham Cię, teraz umieraj", natomiast drugą będzie można oglądać od 11 lipca.

Więcej o: