Żebrowski zamiast Cavilla. Polacy zażartują z ludzi ściągających nielegalnie serial "Wiedźmin"

Netflix jeszcze nie podał daty premiery swojej adaptacji "Wiedźmina" wg powieści Andrzeja Sapkowskiego, ale polscy wielbiciele tej sagi już wymyślili, jak utemperować ludzi, którzy będą chcieli amerykański serial obejrzeć z nielegalnych źródeł. Szkoda, że pomysł jest równie nielegalny.
Zobacz wideo

"Wiedźmin" jest jedną z najbardziej oczekiwanych serialowych produkcji tego roku. Netflix nie podał jeszcze dokładnej daty premiery, ale wiemy, że adaptację powieści Andrzeja Sapkowskiego będziemy mogli zobaczyć pod koniec tego roku.

>>Wiedźmin z siatką z biedronki. Ledwo Netflix pokazał pierwsze zdjęcia z serialu, a już są pierwsze memy<<

 Polski "Wiedźmin" zamiast tego od Netfliksa

Ponieważ "Wiedźmin" będzie dostępny tylko dla zalogowanych i płatnych użytkowników serwisu, można się spodziewać, że w sieci pojawi się dużo jego nielegalnych kopii na stronach z torrentami. Polscy użytkownicy sieci już planują nieco perfidny żart. Chcą im podrzucić polski serial zamiast tego netfliksowego.

Plan jest prosty - pliki z polskim serialem z 2002 roku będą oznaczone jako najnowsza amerykańska produkcja. Tak przygotowane torrenty mają trafić na najpopularniejsze strony oferujące nielegalne kopie filmów - jeden z użytkowników Wykopu nawet przygotował wersję z angielskimi napisami. W ten sposób część sieciowych piratów zobaczy, jak w roli Wiedźmina poradził sobie przed laty Michał Żebrowski. 

'Wiedźmin''Wiedźmin' fot. Wykop.pl

Co prawda ten żart jest równie nielegalny, co samo ściąganie serialu Netfliksa, ale może istnieje szansa, że po premierze ekranizacji z Henrym Cavillem faktycznie wzrośnie zainteresowanie serialem i filmem, który wyreżyserował przed laty Marek Brodzki. Za granicą produkcję TVP promowano pod tytułem "Hexer".

Złoty smok z serialu 'Wiedźmin'Złoty smok z serialu "Wiedźmin" fot. kadr z filmu

Także scenariusz zostawiał dużo do życzenia, w pewnym momencie znacznie mijał się z książkowym pierwowzorem. Na pewno zabrakło tam też poczucia humoru i żartów, którymi autor książki hojnie sypał w swoich nowelach. Do dziś się mówi, że rola Michała Żebrowskiego jest najlepszym elementem tej smętnej realizacji.

Tymczasem czekamy na premierę zwiastuna "Wiedźmina" od Netfliksa - zapowiedziano ją na 19 lipca.

>>"Najgorsze potwory rodzą się w nas samych". Są nowe zdjęcia z "Wiedźmina". Pokazano Ciri, Yennefer i Geralta<<

Więcej o: