Czy [SPOILER] naprawdę zginął w "Stranger Things 3"? Twórcy serialu komentują

"Stranger Things 3" w kilka dni po premierze pobiło nowy rekord oglądalności Netfliksa. Miliony fanów już zobaczyło cały sezon i teraz wszyscy zadają sobie straszne pytanie - czy tak lubiany przez wszystkich Jim Hopper naprawdę zginął w finałowym odcinku? Spekulacjom nie ma końca, w końcu wypowiedzieli się też na ten temat twórcy serialu. Przy okazji zdradzili, czy planują kolejny sezon.

"Stranger Things 3" przyciągnęło przed małe ekrany blisko 40 mln użytkowników Netfliksa na całym świecie. Dramatyczne zakończenie serialu wywołuje wśród widzów burzliwe dyskusje. W końcu twórcy scenariusza, bracia Duffer, zabrali głos w sprawie losu Jima Hoppera.

>>"Stranger Things 3" pobiło rekord oglądalności Netfliksa. Trwało to tylko kilka dni<<

Bracia Duffer: Macie zadawać sobie pytania

Teoretycznie Jim Hopper zginął w eksplozji w podziemiach centrum handlowego Starcourt, gdzie radzieccy naukowcy zbudowali swoje tajne laboratorium. Jim i Joyce chcieli wyłączyć maszynę, która otwierała przejście do Drugiej Strony, ale przeszkodził im zaskakująco silny rosyjski agent. Kiedy Hopper się z nim bił, Joyce zdołała zepsuć niebezpieczną maszynę, niestety szeryfowi Hawkins nie udało się z nią uciec.

Wielbicielom serialu trudno uwierzyć, że Hopper naprawdę nie żyje. Po eksplozji nie znaleziono jego ciała, a na dodatek scena po napisach końcowych sugeruje, że jest cień szansy. Okazuje się, że Rosjanie trzymają na Kamczatce Demogorgona, którego karmią więźniami. Kiedy pada kwestia wyboru, kto zostanie jego obiadem, rosyjski strażnik mówi, że "nie Amerykanin".

Współtwórca serialu, Matt Duffer, zapytany przez reporterów Entertainmet Weekly o tę sekwencję powiedział:

Na pewno nie powinniście sobie niczego zakładać. Kwestia rosyjskiego strażnika została tak napisana, żeby wywołać dyskusję. Chcemy, żeby ludzie zadawali sobie dokładnie to samo pytanie, co wy nam.

Jego brat, Ross Duffer, dodał:

Zakładając, że powstanie czwarty sezon, pytania o to, kim jest Amerykanin w celi i co Rosjanie robią z Demogorgonem, są zaczepką. Staramy się podbić sezon czwarty.

Tym samym mamy też odpowiedź na to, czy powstanie kolejna seria serialu. W wywiadzie z portalem Vulture mówili też - "Zakładamy, że to będzie czterosezonowa opowieść". No i na dodatek producent serialu Shawn Levy jeszcze w 2018 roku twierdził, że na pewno powstanie dokładnie tyle sezonów.

Sam odtwórca tej roli, David Harbour, w wywiadzie dla Entertainment Weekly był równie enigmatyczny:

Co ja mogę wam powiedzieć? Czego ja NIE mogę wam powiedzieć? Naprawdę sam nie wiem [czy Hopper zginął - przyp. red.], będziemy musieli się przekonać razem.

Prawdopodobnie zatem dowiemy się o tym wszyscy w okolicach 2020-2021 roku. Tymczasem w poniższym tekście znajdziecie wszystkie teorie, które mają stanowić dowód na to, że Hopper tak naprawdę ciągle żyje.

Więcej o:
Komentarze (9)
Czy [SPOILER] naprawdę zginął w "Stranger Things 3"? Twórcy serialu komentują
Zaloguj się
 • illuminateur

  Oceniono 21 razy 19

  Dziękujemy na spojler w tytule na głównej. Gratulacje, pełna profeska

 • blue_wine

  Oceniono 15 razy 13

  Ten serial dopiero co wyszedł. Nie wszyscy na świecie go jeszcze obejrzeli, wiecie o tym? Wielkie dzięki za popsucie mi niespodzianki. Nie przejmujcie się mną jednak, bom duży chłopiec. Ale popsuliście właśnie zabawę tysiacom ewentualnych widzów! Zróbcie spoiler albo usuńcie to z głównej strony!

 • cos.i.got.high

  Oceniono 14 razy 12

  Wyższa sztuka spieprzenia najprostszego artykułu. Przekraczacie kolejne granice dzbaniarstwa.

 • cassiel

  Oceniono 11 razy 11

  [SPOILER] czy ludzie z kultura.gazeta.pI nie mają mózgów? czytelnicy komentują

 • dezaktywacja_po_logowaniu

  Oceniono 3 razy 3

  Wpisałem w google - Stranger Things 3 żeby się dowiedzieć kiedy premiera i to wystarczyło, żeby pierwszym artykułem (na górze strony) był właśnie ten.

  I jestem przekonany że to zamierzone działanie nastawione na klikalność. "Najważniejszy artykuł". Nie jestem histerycznym przeciwnikiem spoilerów, ale zdecydowanie jestem mocnym przeciwnikiem portalozy, klikalności, baitów internetowych przy użyciu rzekomo profesjonalnych źródeł dziennikarskich. I to co Gazeta.pI zarobiła na klikach z tego artykułu mam nadzieję, że straci w każdy możliwy sposób. Ja decyduję się na całkowite zablokowanie Gazety.pI z moich źródeł. Dostaliście dwa kliki ode mnie (komentarzy nie da się otworzyć bez kolejnego odświeżenia) i to są ostatnie na jakie możecie liczyć. Mam nadzieję, że ta polityka się wam opłaci.

 • satma

  Oceniono 5 razy 3

  W tytule taka wiadomość. Dzięki za zepsucie oglądania serialu.
  A ja myślałem, że mózg służy do używania...

 • cassiel

  Oceniono 3 razy 3

  dzięki, k*

 • dared00

  Oceniono 3 razy 3

  Buahahahaha, co za dzbany.

 • sthoss

  Oceniono 9 razy -7

  Tak mi was żal wszystkich poinformowanych.
  Tym bedziej ze nie wiem co to Stranger Things :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX