Czy [SPOILER] naprawdę zginął w "Stranger Things 3"? Twórcy serialu komentują

"Stranger Things 3" w kilka dni po premierze pobiło nowy rekord oglądalności Netfliksa. Miliony fanów już zobaczyło cały sezon i teraz wszyscy zadają sobie straszne pytanie - czy tak lubiany przez wszystkich Jim Hopper naprawdę zginął w finałowym odcinku? Spekulacjom nie ma końca, w końcu wypowiedzieli się też na ten temat twórcy serialu. Przy okazji zdradzili, czy planują kolejny sezon.
Zobacz wideo

"Stranger Things 3" przyciągnęło przed małe ekrany blisko 40 mln użytkowników Netfliksa na całym świecie. Dramatyczne zakończenie serialu wywołuje wśród widzów burzliwe dyskusje. W końcu twórcy scenariusza, bracia Duffer, zabrali głos w sprawie losu Jima Hoppera.

>>"Stranger Things 3" pobiło rekord oglądalności Netfliksa. Trwało to tylko kilka dni<<

Bracia Duffer: Macie zadawać sobie pytania

Teoretycznie Jim Hopper zginął w eksplozji w podziemiach centrum handlowego Starcourt, gdzie radzieccy naukowcy zbudowali swoje tajne laboratorium. Jim i Joyce chcieli wyłączyć maszynę, która otwierała przejście do Drugiej Strony, ale przeszkodził im zaskakująco silny rosyjski agent. Kiedy Hopper się z nim bił, Joyce zdołała zepsuć niebezpieczną maszynę, niestety szeryfowi Hawkins nie udało się z nią uciec.

Wielbicielom serialu trudno uwierzyć, że Hopper naprawdę nie żyje. Po eksplozji nie znaleziono jego ciała, a na dodatek scena po napisach końcowych sugeruje, że jest cień szansy. Okazuje się, że Rosjanie trzymają na Kamczatce Demogorgona, którego karmią więźniami. Kiedy pada kwestia wyboru, kto zostanie jego obiadem, rosyjski strażnik mówi, że "nie Amerykanin".

Współtwórca serialu, Matt Duffer, zapytany przez reporterów Entertainmet Weekly o tę sekwencję powiedział:

Na pewno nie powinniście sobie niczego zakładać. Kwestia rosyjskiego strażnika została tak napisana, żeby wywołać dyskusję. Chcemy, żeby ludzie zadawali sobie dokładnie to samo pytanie, co wy nam.

Jego brat, Ross Duffer, dodał:

Zakładając, że powstanie czwarty sezon, pytania o to, kim jest Amerykanin w celi i co Rosjanie robią z Demogorgonem, są zaczepką. Staramy się podbić sezon czwarty.

Tym samym mamy też odpowiedź na to, czy powstanie kolejna seria serialu. W wywiadzie z portalem Vulture mówili też - "Zakładamy, że to będzie czterosezonowa opowieść". No i na dodatek producent serialu Shawn Levy jeszcze w 2018 roku twierdził, że na pewno powstanie dokładnie tyle sezonów.

Sam odtwórca tej roli, David Harbour, w wywiadzie dla Entertainment Weekly był równie enigmatyczny:

Co ja mogę wam powiedzieć? Czego ja NIE mogę wam powiedzieć? Naprawdę sam nie wiem [czy Hopper zginął - przyp. red.], będziemy musieli się przekonać razem.

Prawdopodobnie zatem dowiemy się o tym wszyscy w okolicach 2020-2021 roku. Tymczasem w poniższym tekście znajdziecie wszystkie teorie, które mają stanowić dowód na to, że Hopper tak naprawdę ciągle żyje.

Więcej o: