"Nasi chłopcy". Serial HBO opowie o wydarzeniach, które spowodowały konflikt w Strefie Gazy

We wtorek 13 sierpnia na HBO Go zadebiutuje serial "Nasi chłopcy". Złożona z dziesięciu odcinków opowieść bazuje na prawdziwych wydarzeniach, w których wyniku wybuchł zażarty konflikt w Strefie Gazy.
Zobacz wideo

Fabuła "Naszych chłopców" rozgrywa się latem 2014 roku, kiedy bojownicy Hamasu porwali i brutalnie zamordowali trzech żydowskich chłopców. Ta tragedia absolutnie zszokowała i rozwścieczyła Izrael. Dwa dni później, w lesie na zachodnich obrzeżach Jerozolimy, znaleziono spalone ciało palestyńskiego nastolatka ze wschodniej części miasta. Agent Shin Bet (izraelskich służb specjalnych) podejmuje śledztwo w sprawie morderstwa, a rodzice zabitego nastolatka rozpoczynają długą i bolesną walkę o sprawiedliwość. Serial przedstawia historię wszystkich zaangażowanych w śledztwo osób - zarówno Żydów, jak i Arabów - których losy po tych zdarzeniach nigdy już nie były takie same.

"Nasi chłopcy". Wstrząsająca opowieść Keshet Studios i HBO

"Nasi chłopcy" to koprodukcja Keshet Studios oraz HBO. Obraz wyprodukowała spółka Movie Plus. Serial stworzyli Hagai Levi (seriale The Affair, Terapia), Joseph Cedar (Przypis) i Tawfik Abu-Wael (Pragnienie). Rolę producentów wykonawczych pełnią Levi i Cedar oraz Avi Nir (Keshet Media Group), Alon Shtruzman (Keshet International), Karni Ziv (Keshet Broadcasting), Peter Traugott i Rachel Kaplan (Keshet Studios), Noah Stollman i Michael Lombardo. Dystrybutorem serialu jest Keshet International.

Premiera "Naszych chłopców" odbędzie się w HBO Go 13 sierpnia. Tego dnia do serwisu dodane zostaną dwa pierwsze odcinki produkcji. Premiera kolejnych ośmiu odbywać się będzie co tydzień, we wtorki. Emisja na antenie HBO3 zaplanowana została od września.

Więcej o: