"Starnger Things 3". Mało brakowało, żeby Dustin nie zaśpiewał "NeverEnding Story"

"Starnger Things 3" od kilku dni bije rekordy oglądalności na Netfliksie. Im więcej czasu mija od premiery, tym twórcy serialu zdradzają więcej szczegółów dotyczących produkcji - ryzyko spoilerów jest coraz mniejsze. Niemniej odradzamy lekturę tekstu osobom, które jeszcze nie obejrzały wszystkich ośmiu odcinków.
Zobacz wideo

"Stranger Things 3" to hit tego lata - serial przyciągnął przed ekrany ponad 40 mln użytkowników kont na Netfliksie i tym samym pobił wszystkie rekordy oglądalności platformy. Około 18 mln z tych ludzi zobaczyło już cały sezon i chce znać tajniki pracy na planie i pomysły stojące za poszczególnymi scenami. Jedną z interesujących ludzi kwestią jest urocza sekwencja, w której Dustin śpiewa przebój Limalha.

>>"Stranger Things 3" pobiło rekord oglądalności Netfliksa. Trwało to tylko kilka dni<<

"NeverEnding Story" mogło się nie pojawić w "Stranger Things 3"

Na samym początku serialu Dustin mówi swoim przyjaciołom, że ma dziewczynę imieniem Suzie. Poznali się na letnim obozie, a on specjalnie, żeby z nią rozmawiać zbudował potężny odbiornik radiowy. Zabiera znajomych na wzgórze, żeby z nią porozmawiać, ale on nigdy nie odpowiada. Dzieciaki dochodzą do wniosku, że Dustin dziewczynę sobie wymyślił i go zostawiają samego. On chwilę potem wyłapuje tajemniczy komunikat w języku rosyjskim.

W finałowym odcinku Suzie jednak się zjawia, a spotkanie z Dustinem jest jedną z najbardziej uroczych scen tego sezonu. Suzie bowiem chce, żeby Dustin jej zaśpiewał, co on czyni chętnie. Ich wspólną piosenką jest hit lat 80., "NeverEnding Story" Limahla z filmu o tym samym tytule.

 

Gaten Matarazzo (czyli serialowy Dustin) popisał się swoimi zdolnościami wokalnymi, albowiem występuje na Broadwayu i w końcu nadarzyła się okazja, żeby to wykorzystać.

>>Czy [SPOILER] naprawdę zginął w "Stranger Things 3"? Twórcy serialu komentują<<

Okazuje się jednak, że wybór piosenki do tej sceny wcale nie był taki oczywisty. Matt i Ross Duffer zdradzili w rozmowie z Entertainmet Weekly:

Rozważaliśmy różne piosenki, które ta dwójka mogłaby razem zaśpiewać. W pewnej chwili to miała być piosenka Entów z "Władcy Pierścieni". Ale potem sobie przypomnieliśmy, że "Ojej, Amazon robi 'Władcę Pierścieni', to pewnie nie przejdzie w Netfliksie.
Wtedy w końcu wpadliśmy, a właściwie chyba Curtis, nasz scenarzysta, na dużo lepszy pomysł. I to była piosenka z 'Neverending Story'.

Dodają - "Na pewno kręcenie tej sceny było najweselszym momentem w ciągu pracy nad tym sezonem. Było po prostu świetnie". I my się zgadzamy z tą koncepcją, żadna inna piosenka nie miałaby takiego fenomenalnego efektu, jak miał ten wybrany przebój.

>>Jest scena po napisach końcowych finału "Stranger Things". "Odważna zagrywka"<<

Więcej o: