"Flinstonowie" powrócą, tym razem w wersji dla dorosłych. Warner Bros. chce zrobić nowy serial

Fred, Barney, Betty i Wilma mają już niedługo wrócić w serialu "Flinstonowie". Tym razem Warner Bros. chce, żeby animacja była skierowana do dorosłych widzów.
Zobacz wideo

Na razie nie ma żadnych szczegółów fabuły, wiadomo tylko, że nowa produkcja ma wykorzystać oryginalny pomysł z postaciami znanymi z bajki duetu William Hanna i Joseph Barbera. Twórcy chcą, żeby przygody jaskiniowców były skierowane nie do dzieci, a do pełnoletniego widza.

Kreskówka, która zadebiutowała w 1960 roku, do dzisiaj ma wielu fanów. Na razie nie wiadomo, czy i ewentualnie która stacja telewizyjna mogłyby emitować odcinki nowych "Flinstonów", ale prawdopodobne jest, że byłyby dostępne w tworzonym właśnie przez Warner Bros. serwisie streamingowym HBO Max.

Przygody Freda, Barneya i ich żon, w Polsce znane także pod tytułem "Między nami jaskiniowcami", doczekały się już wcześniej wersji aktorskiej. W 1994 roku John Goodman wcielił się w rolę Freda, pracownika kamieniołomu, w filmie "Flinstonowie", wyreżyserowanym przez Briana Levanta. W obsadzie znaleźli się też m.in. Rick Moranis (Barney Rubble), Elizabeth Perkins (Wilma Flintstone), Rosie O’Donnell (Betty Rubble), Kyle MacLachlan (Cliff Vandercave). W rolach drugoplanowych można było zobaczyć też Elizabeth Taylor oraz Halle Berry. 

Sześć lat później powstał prequel "Flintstonowie: Niech żyje Rock Vegas!", z zupełnie zmienioną obsadą. Freda zagrał Mark Addy (król Robert z "Gry o tron"), a Barneya Stephen Baldwin. Rolę, którą grała Elizabeth Taylor, teraz przejęła Joan Collins. 

Co ciekawe, sama animacja, którą oglądaliśmy dzięki spółce Hanna-Barbera, była inspirowana sitcomem "The Honeymooners", którego polską wersję można było oglądać pod tytułem "Miodowe lata".

Więcej o: