HBO zamawia drugi sezon serialu "Euforia"

HBO pokaże drugi sezon serialu "Euforia", w którym główną rolę gra Zendaya.
Zobacz wideo

"Euforia" zadebiutowała na antenie HBO w czerwcu. To opowieść o nastolatce Rue (w tej roli znana m.in. z nowego "Spidermana" Zendaya), która wraca do rodzinnego miasta po odwyku, ale - jak sama mówi - nie zamierza pozostać czysta. Niedługo potem poznaje Jules (Hunter Schafer), która niedawno przeprowadziła się tu z ojcem po rozwodzie rodziców.

Ze względu na odważne sceny seksu między nastolatkami (i nie tylko), narkotyki i alkohol - i sposób, w jaki pokazywane są w scenariuszu, na planie produkcji HBO pracował specjalny koordynator do spraw scen intymnych. Miał pilnować, żeby aktorzy czuli się bezpiecznie w trakcie tych trudnych ujęć.

"Euforia" HBO wciąga, ale i uwiera. Hipnotyzująca Zendaya w serialu, którego wolałabym nie musieć nigdy oglądać [RECENZJA] >>

Serial jest oparty na osobistych doświadczeniach jego twórcy, Sama Levinsona (syna reżysera Barry'ego Levinsona). 34-letni scenarzysta wszystkich ośmiu odcinków i reżyser pięciu z nich przez wiele lat walczył z uzależnieniem. To zainspirowało go do realizacji "Euforii", opartej także na izraelskiej produkcji o tym samym tytule. Twórcy oryginału także pomagali przy amerykańskiej wersji.

W obsadzie "Euforii" oprócz Zendayi i Schafer są także m.in.: Maude Apatow, Angus Cloud, Eric Dane, Alexa Demie, Jacob Elordi, Barbie Ferreira, Nika King, Storm Reid, Algee Smith i Sydney Sweeney.

Więcej o: