Adam Słodowy żyje. Informacja o śmierci autora programu "Zrób to sam" jest nieprawdziwa

- Informacja o śmierci Adama Słodowego jest nieprawdziwa - powiedział radiu Poznań Maciej Rozbicki, wnuk siostry Adama Słodowego.

- Na pewno jest to fałszywa informacja - powiedział Maciej Rozbicki. Wyjaśnił, że jego mama rozmawiała z żoną Adama Słodowego, więc - jak powiedział - jest to pewne. - Jeśli wiem od małżonki wuja, że wszystko jest w porządku, to musi być fake news - podkreślił wnuk siostry Adama Słodowego.

Adam Słodowy urodził się 3 grudnia 1923 roku, w latach 1959–1983 był autorem i prowadzącym programu popularyzującego majsterkowanie zatytułowanego "Zrób to sam". Napisał również scenariusz do animacji "Pomysłowy Dobromir" i "Pomysłowy wnuczek", a także filmów "Śrubokręt i spółka" oraz "Dziura w ścianie". Adam Słodowy był również autorem wielu książek poświęconych samodzielnemu majsterkowaniu, w tym wydanej w ponad 560 tysiącach egzemplarzy "Lubię majsterkować".

W 1976 roku odebrał Order Uśmiechu - to odznaczenie przyznawane na wniosek dzieci. W 1983 roku otrzymał nagrodę literacką Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich jako autor najpoczytniejszych książek w bibliotekach publicznych.

19 lipca kilkanaście redakcji, w tym nasza, podały informację o śmierci wieloletniego prowadzącego program "Zrób to sam".

Więcej o: