Helen Mirren w roli, którą "od zawsze chciała zagrać". Jest zwiastun miniserialu "Katarzyna Wielka" od HBO

Dla Helen Mirren wcielanie się w królowe to prawie chleb powszedni. Jej czwartym podejściem do roli monarchini będzie postać carycy Rosji Katarzyny Wielkiej w czteroodcinkowym miniserialu HBO. Można już zobaczyć pierwszy zwiastun produkcji.

Vanity Fair przypomina, że Mirren zdążyła do tej pory zagrać trzy brytyjskie królowe: Elżbietę I, Elżbietę II i Zofię Charlottę. Teraz przyszedł czas na jedną z najbardziej znanych władczyń w historii Europy - Katarzynę Wielką, która rządziła prawdziwie żelazną ręką. Jak w zeszłym roku powiedział David Thompson, producent wykonawczy serialu HBO, Helen Mirren o roli rosyjskiej carycy marzyła od dawna.

Wolverine z królewskim wyróżnieniem: Hugh Jackman dostał od królowej Elżbiety order >> 

"Katarzyna Wielka". Helen Mirren jako caryca Rosji u schyłku rządów

Pierwszy trailer czteroodcinkowego miniserialu ujawnia zarys fabuły. W produkcji zobaczymy Katarzynę Wielką u schyłku jej rządów twardej ręki, które trwały aż 34 lata. Na ekranie nie zabraknie m.in. hrabiego Grigorija Potiomkina, feldmarszałka i miłości życia carycy. Zwiastun nie zostawia wątpliwości, że "Katarzyna Wielka" została zrealizowana z rozmachem godnym głównej bohaterki. Zobaczcie sami:

Wspomniany wcześniej producent David Thompson w wywiadzie dla Entertainment Weekly udzielonym na początku zeszłego roku mówił, że pomysł, aby to właśnie Mirren zagrała Katarzynę Wielką wyszedł od samej aktorki. - Przyszła do mnie z tą koncepcją, kiedy pracowaliśmy nad "Złotą Damą". Wyznała mi, że to rola, którą od zawsze chciała zagrać.

Premiera miniserialu ma się odbyć tej jesieni. Vanity Fair podejrzewa, że w przyszłorocznym sezonie nagrodowym "Katarzyna Wielka" będzie poważną konkurencją dla "Wielkich kłamstewek" i Meryl Streep czy 3. sezonu "The Crown" Netfliksa z Olivią Colman w roli Elżbiety II. Czekamy z niecierpliwością. 

"Star Trek: Picard". Patrick Stewart zostawia winnicę i powraca w kosmos. Jest pierwszy zwiastun serialu >>

Więcej o:
Komentarze (1)
Helen Mirren w roli, którą od zawsze chciała zagrać. Jest zwiastun miniserialu "Katarzyna Wielka" od HBO
Zaloguj się
  • rabin_z_czubow

    Oceniono 2 razy 2

    Konsultantem filmu będzie Suski, ekspert od carycy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX