"Wiedźmin". Henry Cavill zdradził, dlaczego Płotka jest ważna dla Geralta

Netflix niedawno pokazał pierwszy zwiastun "Wiedźmina", dlatego aktorzy coraz częściej udzielają wywiadów, w których zdradzają swoje wrażenia z planu serialu. Aktor Henry Cavill, który wcielił się w postać Geralta ,zdradził, dlaczego koń Płotka, jest tak istotny w historii "Wiedźmina".
Zobacz wideo

W ramach ostatniego Comic-Conu przeprowadzono wiele wywiadów z aktorami "Wiedźmina", które mają zachęcić odbiorców do śledzenia informacji na temat produkcji Netfliksa. Podczas panelu serialu Henry Cavill zdradził m.in. jaką rolę w życiu Geralta odgrywa Płotka.

Hanry Cavill o "Wiedźminie" - Geralt nie byłby Geraltem bez Płotki

Jak podaje portal comicbook.com według aktora Płotka łączy Geralta ze światem ludzi i jest odwzorowaniem bardziej emocjonalnej strony bohatera - "Ojejku, Geralt nie byłby Geraltem bez Płotki. Zwierzę poznajemy już na samym początku historii i jak doskonale wiecie, ona jest czymś więcej, niż tylko koniem. Ona jest punktem łączącym Geralta z rzeczywistością, z jego prawdziwą osobowością. Przez to, że Geralt ma 100 lat, a konie nie żyją tak długo, to bohater miał już kilka koni, którym zawsze nadaje imię 'Płotka'. To ona jest jego punktem łączącym go z bardziej ludzką stroną życia".

Płotka zyskała popularność głównie dzięki grze "Wiedźmin", ponieważ w książce znaczenie zwierzęcia nie zostało tak podkreślone. Widać to zwłaszcza w "Wiedźminie 3" w misji "Krew i wino", w którym Geralt, będący pod wpływem grzybów halucynogennych, zaczyna rozmawiać i rozumieć Płotkę. Serial Netfliksa ma się pojawić na platformie pod koniec 2019 roku.

Więcej o: