"Wiedźmin". Jaskier na pewno pojawi się w serialu i zachowa polskie imię

Producentka serialu "Wiedźmin" Lauren Hissrich podczas każdego z licznych wywiadów wtrąca kolejne podpowiedzi, co zobaczymy w produkcji Netfliksa. Tym razem potwierdziła, że choć w zwiastunie zabrakło postaci Jaskra, będzie on obecny na ekranie. Co ciekawe, jego imię nie zostało przetłumaczone na angielski.
Zobacz wideo

Zaprezentowany podczas Comic-Conu zwiastun pierwszego sezonu "Wiedźmina" wzbudził duże emocje wśród fanów sagi Sapkowskiego i gier studia CD Projekt Red. Wielu fanom nie umknęło, że w klipie nie pojawił się ulubieniec czytelników i graczy, czyli Jaskier - poeta, trubadur, bard i najlepszy przyjaciel Geralta z Rivii. Producentka Lauren Hissrich w rozmowie z portalem ComicBook.com uspokaja - Jaskra nie zabraknie w serialu. Mało tego, bohater bynajmniej nie będzie się nazywać "Dandelion".

Fani postanowili "naprawić" zwiastun "Wiedźmina". Zmiana nie jest duża, ale znacząca >>

"Wiedźmin". Jaskier pozostał Jaskrem mimo anglojęzycznego scenariusza

Zapytana o to, czy w serialu pokaże się Dandelion (tak bowiem pseudonim "Jaskier" przetłumaczono w angielskiej wersji książek i gier), Hissrich odpowiedziała:

Nazywamy go Jaskier. I tak, oczywiście, jest w serialu na 100%. Ludzie cały czas pytają, dlaczego zostaliśmy przy oryginalnym imieniu. To zabawne, bo częściowo dlatego, że kiedy czytałam książki, w głowie słyszałam słowo "dandelion", a potem słuchałam audiobooków, gdzie mówiono "dan-dill-ion". Jak miałam to ogarnąć?

Dziennikarze dopytali również, dlaczego Jaskier, w którego wcielił się aktor Joey Batey, nie otrzymał funkcji narratora całej opowieści. Producentka wyjaśniła, że wspólnie z twórcami nie widzieli takiej potrzeby, bo "jeżeli ktoś może ci opowiedzieć, co oglądasz, to właściwie już nie musisz tego oglądać". Zapewniła jednak, że Jaskier jest ważną częścią "Wiedźmina", a miejsce na narratora nie zostało przewidziane z czysto pragmatycznych powodów. - Kiedy zaczynam pisać narrację, trochę się rozleniwiam w kontekście opowiedzenia całej historii - wyznała Hissrich. 

"Wiedźmin". Henry Cavill zdradził, dlaczego Płotka jest ważna dla Geralta >>

Netflix nadal nie potwierdził oficjalnej daty premiery "Wiedźmina", ale najprawdopodobniej zobaczymy serial w grudniu. 

Saga o Wiedźminie dostępna jest w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: