Powstaje serial o Agnieszce Osieckiej. Legendę polskiej piosenki zagrają Eliza Rycembel i Magdalena Popławska

Barwny życiorys Agnieszki Osieckiej mógłby objąć co najmniej kilka różnych scenariuszy. Pierwszy serial biograficzny o autorce ponadczasowych przebojów przygotowuje TVP. Niedawno ruszyły zdjęcia do produkcji, gdzie w Osiecką na różnych etapach jej życia wcielą się Eliza Rycembel i Magdalena Popławska.
Zobacz wideo

O Agnieszce Osieckiej historia polskiej muzyki rozrywkowej nie zapomni jeszcze długo. Telewizja Polska bierze na warsztat biografię artystki, która obrosła legendą nie tylko z uwagi na jej twórczość, ale również przez barwne i burzliwe życie prywatne. Pisarka była znana z licznych romansów, a rozmaite anegdoty na jej temat zdają się nie mieć końca. Choć nie znamy szczegółów na temat produkcji TVP, o której mówi się od dłuższego czasu, to wiemy o pierwszych angażach.

274 zł za rzeźbę na krakowskim rynku? Nie takie rzeczy robili spece od promocji seriali >>

Eliza Rycembel i Magdalena Popławska zagrają w serialu o Osieckiej

Fabuła serialu obejmie zarówno młodość Osieckiej, gdy m.in. spotykała się z pisarzem Markiem Hłaską, jak również późniejsze lata jej życia. W rolę młodej artystki wcieli się Eliza Rycembel. 27-letnia aktorka ma na swoim koncie występy m.in. w serialach "Belfer", "1983" i "Odwróceni" czy w teatrze. Niedługo pojawi się na ekranach kin w filmie "Piłsudski", gdzie zagra Wandę Juszkiewiczównę, córkę Marii Piłsudskiej. Repertuar Osieckiej nie jest obcy Rycembel - aktorka w musicalu "#WszystkoGra" zaśpiewała "Bossanovę do poduszki". 

"Piłsudski". "Był człowiekiem ambitnym, ale potrzebował kobiety u boku" - Boczarska i Dębska o dwóch żonach Marszałka >> 

Osiecką w dojrzałym wieku odegra Magdalena Popławska, aktorka filmowa ("53 wojny", "Atak paniki", "Prosta historia o miłości"), serialowa ("Usta usta", "Diagnoza") i teatralna. Popławska jest wielką fanką twórczości słynnej tekściarki. Aktorka w 2003 roku na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej zdobyła nawet nagrodę im. Agnieszki Osieckiej. Można się zatem spodziewać, że w nowej roli da z siebie wszystko.

W TVP prace nad scenariuszem do serialu rozpoczęły się już dwa lata temu, o czym pisał portal WirtualneMedia.pl. Nie wiadomo, na kiedy dokładnie zaplanowano premierę produkcji.

Książki Agnieszki Osieckiej są dostępne w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: