Powstaje serial o Agnieszce Osieckiej. Legendę polskiej piosenki zagrają Eliza Rycembel i Magdalena Popławska

Barwny życiorys Agnieszki Osieckiej mógłby objąć co najmniej kilka różnych scenariuszy. Pierwszy serial biograficzny o autorce ponadczasowych przebojów przygotowuje TVP. Niedawno ruszyły zdjęcia do produkcji, gdzie w Osiecką na różnych etapach jej życia wcielą się Eliza Rycembel i Magdalena Popławska.
Zobacz wideo

O Agnieszce Osieckiej historia polskiej muzyki rozrywkowej nie zapomni jeszcze długo. Telewizja Polska bierze na warsztat biografię artystki, która obrosła legendą nie tylko z uwagi na jej twórczość, ale również przez barwne i burzliwe życie prywatne. Pisarka była znana z licznych romansów, a rozmaite anegdoty na jej temat zdają się nie mieć końca. Choć nie znamy szczegółów na temat produkcji TVP, o której mówi się od dłuższego czasu, to wiemy o pierwszych angażach.

274 zł za rzeźbę na krakowskim rynku? Nie takie rzeczy robili spece od promocji seriali >>

Eliza Rycembel i Magdalena Popławska zagrają w serialu o Osieckiej

Fabuła serialu obejmie zarówno młodość Osieckiej, gdy m.in. spotykała się z pisarzem Markiem Hłaską, jak również późniejsze lata jej życia. W rolę młodej artystki wcieli się Eliza Rycembel. 27-letnia aktorka ma na swoim koncie występy m.in. w serialach "Belfer", "1983" i "Odwróceni" czy w teatrze. Niedługo pojawi się na ekranach kin w filmie "Piłsudski", gdzie zagra Wandę Juszkiewiczównę, córkę Marii Piłsudskiej. Repertuar Osieckiej nie jest obcy Rycembel - aktorka w musicalu "#WszystkoGra" zaśpiewała "Bossanovę do poduszki". 

"Piłsudski". "Był człowiekiem ambitnym, ale potrzebował kobiety u boku" - Boczarska i Dębska o dwóch żonach Marszałka >> 

Osiecką w dojrzałym wieku odegra Magdalena Popławska, aktorka filmowa ("53 wojny", "Atak paniki", "Prosta historia o miłości"), serialowa ("Usta usta", "Diagnoza") i teatralna. Popławska jest wielką fanką twórczości słynnej tekściarki. Aktorka w 2003 roku na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej zdobyła nawet nagrodę im. Agnieszki Osieckiej. Można się zatem spodziewać, że w nowej roli da z siebie wszystko.

W TVP prace nad scenariuszem do serialu rozpoczęły się już dwa lata temu, o czym pisał portal WirtualneMedia.pl. Nie wiadomo, na kiedy dokładnie zaplanowano premierę produkcji.

Książki Agnieszki Osieckiej są dostępne w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o:
Komentarze (16)
Powstaje serial o Agnieszce Osieckiej. Legendę polskiej piosenki zagrają Eliza Rycembel i Magdalena Popławska
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 15 razy 13

  "Nie wiadomo, na kiedy dokładnie zaplanowano premierę produkcji."
  Jeżeli TVP postanowi zrobić z Osieckiej opozycjonistkę i działaczkę prawicową, to obawiam się, że na premierę poczekamy jeszcze długo. Bo nie podejrzewam, by zarówno Daniel Passent, jak i ich córka Agata, wyrazili na coś takiego zgodę. :-)

  A co do twórczości pani Agnieszki, to faktycznie była obłędna :-))

 • owcaispolka

  Oceniono 4 razy 4

  W filmie "Wszystko Gra" wspomnianą piosenkę śpiewali Kinga Preis i Sebastian Fabijański, nie Eliza Rycembel.

 • katkab

  Oceniono 3 razy 3

  Czy nikt nie pomyślał, że ten alkohol to cena za nadwrażliwość? Nie znamy biografii Gałczyńskiego, Broniewskiego, Stachury i wielu wielu innych. Najpierw swoje szklane opakowania wynieście do właściwych pojemników. A potem się zastanówcie zanim napiszecie takie durne komentarze.

 • jakub13579

  Oceniono 1 raz 1

  Byłoby przykro gdyby serial o Agnieszce Osieckiej osiągnął poziom "Korony królów"

 • lipsia

  Oceniono 1 raz 1

  Bardzo sie ciesze. Jestem wielka fanka jej tworczosci!

 • genocidezionism

  Oceniono 15 razy -15

  Jak się ta kobieta prowadziła tak ma i tak wygląda. Smętna nimfomanka uwalona dragami i alkoholem. I wy to dno moralne lansujecie? Poczytajcie co jej córka mówi o tej pani .
  Żydowka ocipiała na własnym punkcie.

 • miastomakow

  Oceniono 29 razy -27

  jeśli będzie to serial o Osieckiej, a nie jakaś projekcja czyjegoś wyobrażenia na jej temat, to 80 % czasu tego serialu powinno przedstawiać Osiecką pijaną do nieprzytomności.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX