Aktor z "The Crown" zdradził, kiedy Netflix planuje premierę trzeciej serii. Wygadał się podczas wywiadu

Tobias Menzies, który w trzecim sezonie "The Crown" zagra księcia Filipa, podczas wywiadu przypadkiem zdradził, kiedy można spodziewać się odcinków na Netfliksie.

Aktor przejął rolę księcia Filipa po tym, jak w dwóch pierwszych sezonach wcielał się w niego Matt Smith. W trakcie rozmowy z BBC Radio Menzies powiedział:

Nakręciliśmy trzeci sezon, który zacznie się w listopadzie.

Tymczasem, Netflix do tej pory nie ujawnił, kiedy zamierza pokazać nowe odcinki "The Crown". Wiadomo tylko było, że ma to być druga połowa tego roku.

Małżonkę księcia Filipa w trzeciej serii zagra Olivia Colman. Laureatka Oscara za rolę w "Faworycie" zastąpiła Claire Foy. Takie zmiany w obsadzie to wynik decyzji artystycznej - chodzi o to, by w kolejnych etapach życia Windsorów pokazywanych w serialu bohaterów grali zbliżeni do nich wiekiem aktorzy.

"The Crown" w trzecim sezonie ma skupić się na latach rządów premiera Howarda Wilsona. Piastował to stanowisko w latach 1964-70 i 1974-76. Twórcy zdradzili także, że czwarta seria pokaże m.in. związek księcia Karola i Diany Spencer. W roli księżnej Diany zobaczymy Emmę Corin.

Siostrę królowej, księżniczkę Małgorzatę, w kolejnych odcinkach zagra Helena Bonham Carter. Gillian Anderson została z kolei zatrudniona do roli premier Margaret Thatcher, która rozpoczęła urzędowanie na stanowisku premiera Wielkiej Brytanii w 1979 roku i pozostała na nim do 1990 roku.

Więcej o: