Gwiazdy "Domu z papieru" mierzą się z polskim slangiem. "Ile ci ludzie mają określeń na pieniądze?"

3. sezon "Domu z papieru" od Netfliksa jest w Polsce promowany na różne sposoby, z których najszerszym echem odbiła się rzeźba na krakowskim Rynku. Tym razem Netflix postanowił sprawdzić, jak aktorzy z serialu poradzą sobie z rozmaitymi określeniami na "pieniądze" w naszym języku.

"Dom z papieru" stał się wielkim przebojem. Pierwsze dwa sezony wyprodukowała hiszpańska telewizja, ale od trzeciego sezonu Netflix oprócz dystrybucji zaangażował się także w tworzenie serialu. Seria ma bardzo wielu fanów w Polsce, dlatego platforma przewidziała u nas intensywną promocję nowej odsłony "Domu z papieru". Po słynnej rzeźbie na krakowskim Rynku czy plakatach policyjnych przyszedł czas na coś bardziej konwencjonalnego.

Za 274 zł Netflix promował w Krakowie "Dom z papieru". Zapłacą jednak dużo więcej >>

Arturito, Tokio i Marsylia kontra polski slang. "Sałata to też pieniądze?!"

Osią fabuły "Domu z papieru" są wielkie sumy pieniędzy. W ramach kontekstu trójka członków obsady - Enrique Arce (Arturito), Ursula Corbero (Tokio) i Luka Peros (Marsylia) - została zaproszona do gry polegającej na zgadnięciu, które z podanych polskich słów oznaczają w slangu właśnie pieniądze.

Wyniki były dla aktorów bardzo zaskakujące. Szczególnie Ursulę Corbero zadziwiła mnogość wyrażeń dla słowa "pieniądze". - Sałata to też pieniądze?! - pytała zadziwiona aktorka. Pod koniec filmiku z frustracją dodała: - Ile ci ludzie mają określeń na pieniądze?

Uczestnicy gry przyznali, że nie są w niej najlepsi. Ich krótkie zmagania możecie zobaczyć poniżej:

Zobacz wideo

Krzysztof Piątek gra dla Netfliksa. Napastnik A.C. Milan promuje "Dom z papieru" [WIDEO] >>

"Dom z papieru" - jeden z największych hitów Netfliksa

Hiszpański serial "Dom z papieru" zaskarbił sobie miliony miłośników na całym świecie - zdobył nawet międzynarodową Emmy dla najlepszego serialu dramatycznego. Produkcja opowiada o przestępcach, których rekrutuje tajemniczy człowiek używający pseudonimu "Profesor". Celem grupy jest napad na hiszpańską mennicę, a gdy dokonują napadu, barykadują się w budynku razem z zakładnikami. 

Wszystkie trzy sezony "Domu z papieru" można oglądać na Netfliksie.

"Dom z papieru" - trzeci sezon już na platformie Netflix. Od poprzednich różni go podstawowy szczegół >>

Więcej o: