Najtrudniejsze wyzwanie przy tworzeniu serialu "Wiedźmin"? Największy problem stworzył Andrzej Sapkowski

Na pytanie, co było największym wyzwaniem podczas tworzenia serialowej adaptacji "Wiedźmina" odpowiedziała Lauren S. Hissrich. Producentka podała bardzo konkretną przyczynę rozmaitych trudności w pracy nad serialem.
Zobacz wideo

Lauren S. Hissrich udzieliła wywiadu portalowi ComicBook.com podczas tegorocznego Comic-Conu w San Diego. Oprócz niej na pytania odpowiadali m.in. Henry Cavill, czyli odtwórca roli Geralta z Rivii, oraz Anya Chalotra, odgrywająca Yennefer. 

"Wiedźmin". Czy na wzór gry w serialu pojawi się nagi Geralt w wannie? Producentka komentuje >>

"Wiedźmin". Największe wyzwanie dla ekipy produkcyjnej stworzył Andrzej Sapkowski

Podczas wywiadu udzielonego przez ekipę odpowiedzialną za stworzenie serialu "Wiedźmin" dowiedzieliśmy się, co było dla niej największym wyzwaniem. Okazuje się, że nie efekty specjalne, casting czy przygotowania do wymagających scen walki. Główną trudnością okazał się... pierwowzór, czyli książki Andrzeja Sapkowskiego, a w szczególności liczba użytych przez autora słów:

Największym wyzwaniem było to, że w tych książkach jest tyle słów. Oczywiście, adaptujemy całą serię i mam nadzieję, że będziemy mogli opowiedzieć tę historię w całości, ale jednak musimy się skupić na produkcji sezon po sezonie. Które z tych wątków były istotne dla budowy świata przedstawionego, jakie cechy każdego bohatera są kluczowe? Co i jak pokazać, żeby widzowie zrozumieli przedstawiany przez nas świat? Musieliśmy to wszystko ogarnąć i wierzyć, że nasza taktyka się sprawdzi.
 

Serial "Wiedźmin", będący produkcją Netflixa, ma mieć swoją premierę jeszcze w tym roku. Dokładna data wciąż nie jest znana. 

"Wiedźmin". Jaskier na pewno pojawi się w serialu i zachowa polskie imię >>

"Saga o Wiedźminie" dostępna jest w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: