Najtrudniejsze wyzwanie przy tworzeniu serialu "Wiedźmin"? Największy problem stworzył Andrzej Sapkowski

Na pytanie, co było największym wyzwaniem podczas tworzenia serialowej adaptacji "Wiedźmina" odpowiedziała Lauren S. Hissrich. Producentka podała bardzo konkretną przyczynę rozmaitych trudności w pracy nad serialem.
Zobacz wideo

Lauren S. Hissrich udzieliła wywiadu portalowi ComicBook.com podczas tegorocznego Comic-Conu w San Diego. Oprócz niej na pytania odpowiadali m.in. Henry Cavill, czyli odtwórca roli Geralta z Rivii, oraz Anya Chalotra, odgrywająca Yennefer. 

"Wiedźmin". Czy na wzór gry w serialu pojawi się nagi Geralt w wannie? Producentka komentuje >>

"Wiedźmin". Największe wyzwanie dla ekipy produkcyjnej stworzył Andrzej Sapkowski

Podczas wywiadu udzielonego przez ekipę odpowiedzialną za stworzenie serialu "Wiedźmin" dowiedzieliśmy się, co było dla niej największym wyzwaniem. Okazuje się, że nie efekty specjalne, casting czy przygotowania do wymagających scen walki. Główną trudnością okazał się... pierwowzór, czyli książki Andrzeja Sapkowskiego, a w szczególności liczba użytych przez autora słów:

Największym wyzwaniem było to, że w tych książkach jest tyle słów. Oczywiście, adaptujemy całą serię i mam nadzieję, że będziemy mogli opowiedzieć tę historię w całości, ale jednak musimy się skupić na produkcji sezon po sezonie. Które z tych wątków były istotne dla budowy świata przedstawionego, jakie cechy każdego bohatera są kluczowe? Co i jak pokazać, żeby widzowie zrozumieli przedstawiany przez nas świat? Musieliśmy to wszystko ogarnąć i wierzyć, że nasza taktyka się sprawdzi.
 

Serial "Wiedźmin", będący produkcją Netflixa, ma mieć swoją premierę jeszcze w tym roku. Dokładna data wciąż nie jest znana. 

"Wiedźmin". Jaskier na pewno pojawi się w serialu i zachowa polskie imię >>

"Saga o Wiedźminie" dostępna jest w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o:
Komentarze (16)
Najtrudniejsze wyzwanie przy tworzeniu serialu "Wiedźmin"? Największy problem stworzył Andrzej Sapkowski
Zaloguj się
 • szklanka_herbaty

  Oceniono 32 razy 24

  Szok! W książkach jest wiele słów?! Przecież to tak nie można!

 • free.tommy.robinson

  Oceniono 24 razy 22

  "Największym wyzwaniem było to, że w tych książkach jest tyle słów. " Przypomina mi się scena z Amadeusza kiedy cesarz mów, że jest za dużo nut.

 • piotrusl

  Oceniono 24 razy 22

  jaskier - wstchnął Wiedźmin - jesteś cynik, świntuch, ku...arz i kłamca...

 • silthor

  Oceniono 23 razy 17

  No, taka "Gra o Tron" od razu stała się o wiele lepsza, gdy filmowcy już nie musieli się męczyć z tą ogromną liczbą słów w książkach...

  Tak, tak, to sarkazm :)

 • junk92508

  Oceniono 1 raz 1

  Niepokoję się bo mam wrażenie że ktoś tam nie rozumie siły książki... będzie druga Gra Endera albo ostatni sezon Gry o Tron... albo nowy Total Recall

 • luni8

  Oceniono 20 razy -2

  Czarne driady powstałe z porwanych białych dziewczynek nie są problemem?

 • brys47

  Oceniono 12 razy -4

  patrzę na trailer i już mi cierpnie skóra z emocji. Dobrze że mam Netflixa!. A wam hejterzy , ruskie trolle mówię - wypie...ć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX