"Wiedźmin". Twórcy serialu Netfliksa poświęcą więcej uwagi historiom Ciri i Yennefer

Producentka "Wiedźmina" od Netflixa, Lauren S. Hissrich zdradziła, że w serialu zostaną dosyć znacznie rozwinięte wątki z Ciri i Yennefer. Jak się okazało, niektóre motywy mają wychodzić poza to, co w swoich powieściach zawarł Andrzej Sapkowski.
Zobacz wideo

W rozmowie z portalem ComicBook Lauren S. Hissrich zdradziła, że widzowie "Wiedźmina" będą mogli zapoznać się z rozszerzoną historią bohaterek Ciri i Yennefer. Netflix w ten sposób chce wyjaśnić niektóre motywacje, sposób kształtowania się charakteru, doświadczenie i sposób myślenia dwóch bohaterek.

"Wiedźmin". Producentka Lauren Hissrich zdradza: To zdecydowanie będzie serial dla dorosłych >>

"Wiedźmin". Netflix rozbudował historię Ciri i Yennefer w serialu

Widzowie "Wiedźmina" lepiej poznają życiorysy Ciri i Yen, zanim te spotkały Geralta. O ile z książek wiemy dość sporo o "początkach" Ciri, Yennefer jest o wiele bardziej tajemniczą postacią. Tym samym wersja serialowa będzie nieco rozszerzona od tej znanej powszechnie z książek Andrzeja Sapkowskiego. Nie jest to jedyne odstępstwo od pierwowzoru - Hissrich przyznała, że Ciri i Yennefer będą miały większą rolę w tych momentach akcji, w których zostały "w cieniu" w wersji książkowej.

Fani postanowili "naprawić" zwiastun "Wiedźmina". Zmiana nie jest duża, ale znacząca >>

W "Wiedźminie" w rolę Ciri wciela się 17-letnia aktorka Freya Allan. Wcześniej zagrała tylko w trzech filmach krótkometrażowych oraz epizod w serialu "Into the Badlands: Kraina Bezprawia". Z kolei 23-letnia Anya Chalotra, serialowa Yennefer, do tej pory otrzymywała role m.in. w "Wanderlust" czy "The ABC Murders". Aktorka przyznała, że ma nadzieję, że serial dorówna i odda hołd książkom Sapkowskiego. Wyznała równieź, że czuła ogromną presję, ale ufała producentom, którzy obsadzili ją w tej roli.

"Wiedźmin" najprawdopodobniej zadebiutuje na Netfliksie w grudniu. 

Netflix pokaże swojego "Wiedźmina", a fani swojego. Jest zwiastun i data premiery "Pół Wieku Poezji Później" >>

Więcej o: