Twórcy "Gry o tron" odchodzą z HBO. Kontrowersyjny serial "Confederate" raczej nie powstanie

David Benioff i Dan Weiss, twórcy kasowej "Gry o tron", odchodzą z HBO - donosi "Hollywood Reporter". Nieoficjalnie chodzi o niezadowalającą ofertę ze strony stacji. Odejście Benioffa i Weissa oznacza prawdopodobnie anulowanie ich kolejnego projektu.
Zobacz wideo

Ojcowie sukcesu "Gry o tron" pracowali dla HBO przez dekadę. "Hollywood Reporter", powołując się na własne źródła, informuje, że David Benioff i Dan Weiss już rozpoczęli wstępne negocjacje z konkurentami HBO. Najpierw mieli rozmawiać z Amazonem, następnie z Netfliksem, a później z Disneyem. Przedstawiciele gigantów rozrywki odmawiają jednak oficjalnego komentarza w tej sprawie. 

Jak się okazuje, prawdopodobny powód rozwodu twórców z HBO to pieniądze. Benioff i Weiss mieli zażądać od HBO kontraktu opiewającego na 200 mln dolarów, chcąc przekroczyć kwotę 150 mln, którą wynegocjowali ze stacją twórcy "Westworld". Stacja im odmówiła, stąd poszukiwanie partnera, który spełni ich wymaganie.

Twórcy "Gry o tron" odchodzą z HBO. "Confederate" nie powstanie

Warto pamiętać, że duet dla HBO pracował już nad kolejną, potencjalnie hitową produkcją. Chodzi o "Confederate", serial, którego akcja miałaby się toczyć w alternatywnej wersji historii USA. W opowieść południowe stany po wojnie secesyjnej odłączają się od Unii i tworzą własne państwo, w którym panuje oczywiście niewolnictwo. Już sama zapowiedź serialu wywołała kontrowersje i, jak donosi "Hollywood Reporter", w świetle informacji zakończeniu współpracy, prawdopodobnie serial zostanie wyrzucony z planów HBO. W rozmowie z serwisem deadline.com potwierdził to Casey Bloys, szef programowy stacji. - Myślę, że wszystko to, co planowali z nami jednak nie będzie kontynuowane - powiedział.

Więcej o: