Nowy "Władca Pierścieni". Zapytali Orlando Blooma, czy wróci do roli Legolasa. Aktor rozwiewa wątpliwości

Amazon przygotowuje nowy serial na podstawie powieści "Władca Pierścieni" i powoli zdradza coraz więcej szczegółów. W miniony weekend dziennikarze zapytali Orlando Blooma, który w ekranizacji tej samej książki zagrał elfa Legolasa, czy ponownie wcieli się w tę samą postać.
Zobacz wideo

Orlando Bloom dzięki roli Legolasa we "Władcy Pierścieni" Petera Jacksona zyskał gigantyczną popularność, a jego kariera nabrała dynamicznego tempa. Po kilkunastu latach od premiery kinowej ekranizacji powieści J.R.R. Tolkiena, Amazon przygotowuje nowy serial inspirowany twórczością pisarza. Choć będzie opisywał wydarzenia chronologicznie poprzedzające wydarzenia, które widzieliśmy na dużym ekranie, dziennikarzy zastanawia, czy aktor ponownie wystąpi w tej samej roli.

Orlando Bloom znowu wystąpi jako Legolas? 

Orlando Bloom Legolasa zagrał już dwa razy - od 2001 do 2003 w trylogii "Władca Pierścieni", a potem od 2012 do 214 roku w adaptacji "Hobbita". Aktor promuje obecnie swój inny projekt - wyprodukowany również przez Amazon serial "Carnival Row". W czasie spotkania z prasą padło kluczowe pytanie - czy w nowej wersji "LOTR" ponownie zobaczymy go w roli nieśmiertelnego elfa. Jak donosi "The Hollywood Reporter" odpowiedział:

To zabawne, pamiętam jak Peter Jackson powiedział mi na planie 20 lat temu - Śmiesznie jest myśleć o tym, kiedy będą chcieli zrobić remake "Władcy Pierścieni". Kiedy byliśmy w połowie tych niesamowitych zdjęć, myślałem - To się nigdy nie stanie, to się nigdy nie stanie.

Orlando Bloom przyznaje, że jego zdaniem to świetnie, że Amazon realizuje nową wersję "Władcy", ale do tej pory nikt go nie zaprosił do udziału w produkcji i nie było żadnej propozycji. Dodaje:

Lubię o sobie myśleć, że się nie starzeję i nie mam żadnego konkretnego wieku, ale nawet nie wiem, gdzie miałbym się znaleźć w tym świecie. Skoro mówicie, że będzie tam Legolas, to pewnie mają do tej roli 19-letniego dzieciaka gotowego do działania.

Amazon do tej pory zdradził wstępny zarys fabuły i skład zespołu kreatywnego. Prace nad produkcją mają się zacząć w 2020 roku. 

>>Pojawiły się przecieki z fabuły serialu "Władca Pierścieni" Amazona. To nie będzie remake filmów<<

Wiemy, że Patrick McKay i John D. Payne są głównymi producentami i twórcami "Władcy Pierścieni". Pokierują także zespołem scenarzystów, w którym znaleźli się także znany z pracy nad "Grą o tron" Bryan Cogman i autorka poszczególnych epizodów "Breaking Bad" Gennifer Hutchison. Jednym z pierwszych reżyserów będzie Juan Antonio Bayona. Widzowie mogą kojarzyć "Jurassic World: Upadłe królestwo", "Sierociniec", "Niemożliwe" czy "Siedem minut po północy" w jego reżyserii.

Więcej o: