"SE": Mikołaj Roznerski w serialu o Osieckiej. Wcieli się w brutalnie zamordowanego Wojciecha Frykowskiego

Mikołaj Roznerski dołączył do obsady serialu opowiadającego o życiu Agnieszki Osieckiej. Aktor ma wystąpić w roli jej byłego męża, Wojciecha Frykowskiego. Producent filmowy zginął zamordowany przez sektę Charlesa Mansona w domu Romana Polańskiego.
Zobacz wideo

TVP nie tak dawno temu ogłosiła, że powstanie biograficzny serial o życiu Agnieszki Osieckiej, jednej z najwybitniejszych artystek ubiegłego wieku. Poetka, reżyserka i autorka tekstów do wielu niezapomnianych przebojów wiodła także bardzo barwne życie. Wiemy już, że w serialu portretować ją będą dwie aktorki - Eliza Rycembel i Magdalena Popławska. Teraz poznaliśmy kolejnego członka obsady.

>>Powstaje serial o Agnieszce Osieckiej. Legendę polskiej piosenki zagrają Eliza Rycembel i Magdalena Popławska<<

Mikołaj Roznerski zagra byłego męża Agnieszki Osieckiej

Zdjęcia do najnowszego serialu niedawno ruszyły - fabuła obejmie zarówno młodość Osieckiej, gdy m.in. spotykała się z pisarzem Markiem Hłaską, jak również późniejsze lata jej życia. "Super Express" donosi, że w rolę pierwszego męża artystki, Wojciecha Frykowskiego wcieli się Mikołaj Roznerski. Aktor tylko w tym roku pojawił się w trzech kinowych przebojach - "Figterze", "Koglu Moglu 3" czy "Diablo - Wyścigu o wszystko".

Wojciech Frykowski był producentem filmowym, a także przyjacielem Romana Polańskiego. Z Agnieszką Osiecką wziął ślub w 1963 roku - para powiedziała sobie "tak" w Zakopanem. Zamieszkali razem w Radonicach pod Warszawą. W swojej posiadłości wyprawiali słynne przyjęcia dla najlepszych polskich twórców - nazywano je "frykowiskami". Ich małżeństwo nie trwało jednak długo, rozwiedli się już rok później.

Poetka w 1966 roku wyszła ponownie za mąż, za reżysera Wojciecha Jasionkę. Tymczasem Wojciech Frykowski wyjechał do USA ze swoim przyjacielem Romanem Polańskim - miał nadzieję, że uda mu się tam zrobić karierę pisarską. Jego śmierć była tragiczna i stanowi temat na osobną produkcję.

Frykowski został bowiem zamordowany przez "Rodzinę" Charlesa Mansona. Polski producent w tym czasie spotykał się Abigail Folger, która z kolei była bliską przyjaciółką Sharon Tate, żony Polańskiego. W sierpniu '69 roku Tate była z reżyserem w ósmym miesiącu ciąży, a jej mąż w tym czasie kręcił nowy film w Europie. Frykowski i Fogler byli w ich domu przy Cielo Drive w Los Angeles fatalnej nocy 9 sierpnia 1969 roku. Wtedy do posiadłości włamali się członkowie sekty Charlesa Mansona i brutalnie zamordowali wszystkich obecnych w domu - Sharon Tate, Wojciecha Frykowskiego, Abigail Fogler, Jaya Sebringa i Steva Parenta. Temat ten częściowo porusza najnowszy film Quentina Tarantino "Pewnego razu... w Hollywood", który do polskich kin trafi 16 sierpnia. 

>>"Once Upon a Time... in Hollywood". Margot Robbie na planie nosiła rzeczy Sharon Tate. "Było mi niesamowicie przykro"<<<

Zwłoki Wojciecha Frykowskiego skremowano 22 sierpnia w Los Angeles, a następnie przewieziono do Polski. Prochy pochowano na Starym Cmentarzu w Łodzi.

Więcej o: