"Przybysze". Pierwszy norweski serial produkcji HBO Europe. Premiera już 21 sierpnia

HBO Europe oficjalnie podało premierę swojej pierwszej norweskiej produkcji. O czym jest serial "Przybysze" który ma swoją premierę już 21 sierpnia?
Zobacz wideo

Najnowsza produkcja HBO Europe to serial norweskiego twórcy Jensa Liena. "Przybysze" będą mieli premierę 21 sierpnia - ma to być połączenie science-fiction z serialem historycznym i kryminałem.

"Przybysze". O czym opowiada nowy serial HBO?

Akcja serialu "Przybysze" ("Beforeigners") rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. Jego głównymi bohaterami są ludzie z poprzednich epok historycznych, którzy w niewyjaśnionych okolicznościach przenieśli się w czasie i teraz zmuszeni są żyć w XXI wieku. Przez współczesnych zostają nazwani "przybyszami", a ich aklimatyzacja w nowym świecie nie przebiega łatwo, utrudniania ją brak akceptacji ze strony społeczeństwa. Scenariusz skupia się na morderstwie kobiety z przeszłości, a za rozwiązanie sprawy odpowiada nietypowa para detektywów: Alfhildr (jedna z "przybyszów") oraz Lars (wypalony zawodowo policjant).

Za scenariusz utrzymany w humorystycznym tonie, ale z kryminalnym wątkiem, odpowiadają twórcy międzynarodowego przeboju telewizyjnego - "Lillehammer", Anne Bjørnstad i Eilif Skodvin. Reżyserem serii jest Jens Lien, norweski reżyser, którego produkcje były nagradzane m.in. w Cannes.

Twórcy serialu zapowiadają sześć 45-minutowych odcinków. Ich premiera na platformie HBO GO jest zaplanowana na 21 sierpnia, a emisja telewizyjna na początek września.

Więcej o: