"Irlandczyk" Martina Scorsese - jest zwiastun filmu Netfliksa z rewelacyjną obsadą [WIDEO]

Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci, Harvey Keitel - to zaledwie cztery pierwsze nazwiska z obsady "Irlandczyka", nowego filmu Netfliksa. Reżyserem jest Martin Scorsese. Właśnie pojawił się pierwszy zwiastun.
Zobacz wideo

"Irlandczyk" to osadzona w powojennej Ameryce epicka gangsterska opowieść widziana oczami weterana II wojny światowej Franka Sheerana (w tej roli Robert De Niro). Sheeran to oszust i płatny morderca pracujący dla najbardziej osławionych przestępców XX wieku.

"Martin Scorsese i jego "Irlandczyk" jesienią w Netfliksie

Rozgrywająca się na przestrzeni kilkudziesięciu lat saga poświęcona jest jednej z największych zagadek kryminalnych w historii Stanów Zjednoczonych - tajemniczemu zaginięciu legendarnego przywódcy związków zawodowych Jimmy’ego Hoffy (Al Pacino). Widzowie wezmą udział w brutalnej podróży, podczas której zostaną przed nimi odsłonięte kulisy funkcjonowania przestępczego półświatka, wewnętrznych walk o wpływy oraz kryminalnych powiązań ze światem polityki.

De Niro i Scorsese współpracowali już z Joe Pescim przy ''Wściekłym byku'', ''Chłopcach z ferajny'' i ''Kasynie''. Al Pacino wystąpił z gwiazdą ''Taksówkarza'' i ''Łowcy jeleni'' w ''Gorączce'' Michaela Manna i ''Zawodowcach''.

Martin Scorsese tym razem zaprosił do współpracy aktorów, których wszyscy doskonale kojarzą z jego filmami, i tych, z którymi jeszcze nie miał okazji pracować. Oprócz De Niro, Pacino i Pesciego w obsadzie znaleźli się: Harvey Keitel, Ray Romano, Bobby Cannavale, Anna Paquin, Stephen Graham, Stephanie Kurtzuba, Jack Huston, Kathrine Narducci, Jesse Plemons, Domenick Lombardozzi, Paul Herman, Gary Basaraba i Marin Ireland.

Za scenariusz "Irlandczyka" odpowiada Steven Zaillian ("Moneyball", "Dziewczyna z tatuażem", "American Gangster"), laureat Oscara za scenariusz do "Listy Schindlera" Stevena Spielberga.

"Irlandczyk" pojawi się w serwisie Netflix jesienią. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

Więcej o: