Zofia Wichłacz promuje serial BBC. W obsadzie "World on Fire" Sean Bean, Helen Hunt. Grają też inni polscy aktorzy

Zofia Wichłacz, aktorka znana m.in. z "Miasta 44" i "Powidoków", pojawia się na zdjęciach promujących nowy serial BBC "World on Fire". W produkcji, której akcja rozgrywa się w czasach II wojny światowej, występują też m.in. Sean Bean, Helen Hunt, Jonah Hauer-King, Tomasz Kot i Agata Kulesza.
Zobacz wideo

"World on Fire" to siedmioodcinkowy miniserial, którego poszczególne odcinki "spinają" m.in. postaci grane przez Jonaha Hauer-Kinga i Julię Brown. Spora część międzynarodowej obsady to bohaterowie pojedynczych odcinków. Tak jest w przypadku m.in. zdobywczyni Oscara Helen Hunt, Seana Beana ("Gra o tron") czy nominowanej do Oscara Lesley Manville. 

Zofia Wichłacz w 'World on Fire" zagra Kasię. W obsadzie też m.in. Agata Kulesza, Tomasz Kot i Borys Szyc

Zofia Wichłacz gra w pierwszym odcinku rolę Kasi Tomaszeskiej. Twórca serialu Peter Bowker mówił w jednym z wywiadów: 

"World on fire" opowiada o ludzkich historiach rozgrywających się w tle wielkich wydarzeń historycznych. Serial rozpoczyna historia Harry'ego, angielskiego tłumacza przebywającego w Warszawie, jego polskiej kochanki Kasi i Lois - dziewczyny, która czeka na niego w domu.

Wichłacz można zobaczyć na kilku zdjęciach zamieszczonych na profilu amerykańskiej stacji PBS, która będzie pokazywała serial w Stanach Zjednoczonych. 

 

W ekipie aktorskiej znaleźli się także m.in. Agata Kulesza, Eryk Biedunkiewicz i Mateusz Więcławek, którzy grają krewnych Kasi. Borys Szyc wciela się w serialu w Konrada, a Tomasz Kot dostał rolę Stefana. Radosław Kaim, którego można było oglądać m.in. w 'Wallanderze" i "Szpiegach w Warszawie", w dwóch odcinkach wciela się w Ludwiga, a w aż sześciu powinniśmy zobaczyć Tomasza Ziętka ("Odwróceni. Ojcowie i córki"), który u Bowkera gra Tomasa.

Bowker jest znany z popularnego brytyjskiego serialu "Blackpool", to zdobywca licznych nagród branżowych. Jego nowa produkcja opowiada o wydarzeniach pierwszego roku II drugiej wojny światowej i pokazuje losy zwykłych ludzi z Anglii, Polski, Francji, Niemiec i USA. Zdjęcia były kręcone m.in. w Pradze, Manchesterze, Londynie, Paryżu i Berlinie.

Premiera "World on Fire" jest zaplanowana na jesień tego roku.

Więcej o: