Patrick Swayze zmarł prawie 10 lat temu. Tak wspominają go żona, Demi Moore, Jennifer Grey i inni [ZWIASTUN]

14 września minie 10 lat od śmierci uwielbianego przez wielu widzów aktora. Pojawił się pierwszy zwiastun filmu, w którym o tym, jaki był Patrick Swayze, opowiadają jego bliscy i współpracownicy.
Zobacz wideo

"I Am Patrick Swayze" to film dokumentalny już w tym miesiącu pokaże w USA Paramount Channel. W produkcji świetnego tancerza, aktora, choreografa i piosenkarza wspominają m.in. jego żona Lisa Niemi oraz brat Dan Swayze.

Demi Moore wspomina Patricka Swayze: musiał starać się bardziej niż inni

W zwiastunie widać także, jak mówią o nim Demi Moore, z którą zagrał w "Uwierz w ducha", Jennifer Grey - jego partnerka z hitu "Dirty Dancing" czy Rob Lowe, który razem z aktorem wystąpił w "Youngblood".

- Patrick miał w sobie pewną chropowatość, ale potrafił pięknie, delikatnie, sensualnie się poruszać - mówi Demi Moore. - Żeby ludzie traktowali go poważnie, musiał starać się bardziej niż inni - dodaje.

- Występował tak, jakby ciągle miał coś do udowodnienia - zauważa z kolei Rob Lowe.

Dokument ma pokazywać życie aktora z wielu stron, nie pomijając także trudnych tematów. W zapowiedzi znalazł się fragment wywiadu, w którym sam Swayze mówi o tym, że walczy ze swoimi demonami... a reżyser Roland Joffe wysnuwa teorię, że na jego sposób grania duży wpływ miało poczucie osamotnienia.

Patrick Swayze zmarł w wieku 57 lat, chorował na raka trzustki, o czym mówił publicznie. Jeszcze po ogłoszeniu tej informacji pracował na planie, w 2009 roku można było oglądać go w głównej roli w serialu "Bestia". W ciągu trwającej ponad 20 lat kariery aktorskiej zdobył trzy nominacje do Złotych Globów - za role w "Dirty Dancing", "Uwierz w ducha" i "Ślicznotkach".