"American Crime Story". Nowy sezon opowie o procesie Billa Clintona. Jedną z producentek jest Monica Lewinsky

Antologia "American Crime Story" stacji FOX powróci z trzecim sezonem. Po historiach O.J.'a Simpsona i Gianniego Versacego przyszedł czas na Billa Clintona i jego impeachment podyktowany skandalem obyczajowym. W gronie producentów znalazła się główna bohaterka sprawy - Monica Lewinsky.
Zobacz wideo

Dotychczasowe odsłony serii "American Crime Story" zostały ciepło przyjęte przez widzów. Antologia opowiada o przestępstwach, które na długo zapisały się w popkulturowej pamięci zbiorowej. Na tapecie trzeciego sezonu będzie były prezydent USA Bill Clinton i afera z seksualnym tłem, która wstrząsnęła Ameryką i prawie doprowadziła do usunięcia Clintona z urzędu. Produkcja zapowiada się o tyle ciekawie, że Monica Lewinsky, słynna stażystka, która ujawniła swój romans z prezydentem, zajmie się współprodukcją serialu.

Roman Polański weźmie udział w FF w Wenecji przez Skype'a. Gdyby zrobił to osobiście, trafiłby do aresztu >>

"Impeachment: American Crime Story". Historia obyczajowego skandalu w Białym Domu

"Impeachment" najprawdopodobniej zgłębi wątki kobiet uwikłanych w sprawę niesławnej relacji Clintona ze stażystką. Afera wyszła bowiem nie od samej Lewinsky, ale jej przyjaciółki Lindy Tripp, która nagrywała rozmowy telefoniczne kochanków i zachęcała Lewinsky, aby ta dokumentowała wszelkie detale ich związku. W rolę Tripp wcieli się Sarah Paulson, a jako Monica Lewinsky wystąpi Beanie Feldstein. Na ekranie zobaczymy także Paulę Jones odgrywaną przez Annaleigh Ashford. Jones jako pierwsza pozwała Billa Clintona o molestowanie seksualne, jeszcze gdy był on gubernatorem stanu Arkansas.

To właśnie w dużej mierze dzięki zeznaniom Clintona w tej sprawie, które w swoim śledztwie ujął prokurator specjalny Kenneth Starr, Kongres zdecydował się wszcząć przeciwko prezydentowi procedurę impeachmentu. Clintonowi przedstawiono zarzuty krzywoprzysięstwa i utrudniania działań wymiarowi sprawiedliwości. Choć w wyniku ostatecznego głosowania oskarżonemu udało się uniknąć najwyższej kary w postaci usunięcia z urzędu, ostatnie dwa lata drugiej kadencji Clintona upłynęły w cieniu afery. 

Scenariusz nowego "ACS" bazuje na książce "A Vast Conspiracy: The Real Story of the Sex Scandal That Nearly Brought Down a President" Jeffreya Toobina. Toobin jest również autorem pozycji "The Run of His Life: The People v. O. J. Simpson", która była inspiracją dla pierwszego sezonu "ACS". 

Zdjęcia do produkcji ruszają w lutym. Jako datę premiery zapowiedziano 27 września 2020 roku. Będzie to niewiele ponad miesiąc przed wyborami prezydenckimi w USA. 

Więcej o: