Netflix. Na platformie pojawiła się kultowa bajka"Smerfy". Fani mogą już obejrzeć pierwszy sezon z polskim dubbingiem

Netflix sięgnął po klasykę i dodał do swoich zasobów uwielbiane nie tylko przez dzieci "Smerfy". 57 odcinków kultowej animacji przygotowano dla widzów w czterech wersjach językowych: polskiej, niemieckiej, angielskiej i rosyjskiej.
Zobacz wideo

Kultowa bajka "Smerfy" zadebiutowała wreszcie w internetowej wypożyczalni Netfliksa. Krótkie, dwudziestominutowe odcinki są już dostępne - niestety tylko z oryginalną piosenką w języku angielskim. To oznacza, że niestety nie zaśpiewamy znanej nam z dzieciństwa wersji z głosem Wiktora Zborowskiego. Nie wiadomo czy będą dodawane kolejne sezony popularnej bajki, ale na razie fani "Smerfów" mają co oglądać i to polskim dubbingiem.

Smerfy - skąd się wzięły niebieskie ludziki, które zadebiutowały teraz na Netfliksie?

"Smerfy" to mieszkające w lesie bajkowe stworzenia o niebieskiej skórze i bardzo małych wymiarach. Wymyślił je rysownik komiksowy Pierre Culliford, tworzący pod pseudonimem artystycznym Peyo. Smerfy zostały bohaterami jego serii komiksów, która szybko stała się bardzo popularna. Podobno artysta wymyślił nazwę dla swoich stworków, tak jak to często bywa, przypadkiem. Miał poprosić swojego przyjaciela o podanie soli, ale że wypadło mu słowo "sól" z głowy, zamamrotał "Schtroumpf" (w Polsce przetłumaczone na "Smerfy"). Uznał to później za nazwę idealną dla bohaterów swojej bajki.

Komiks tak szybko osiągnął sukces, że po jakimś czasie twórca "Smerfów" postanowił zrobić o nich film animowany. Produkcja została nazwana "Smerfowy Flet", a scenariusz został napisany na podstawie pierwszego komiksu Peyo. Po sukcesie serii komiksów i filmu wytwórnia Hanna-Barbera wyprodukowała serial animowany o niebieskich stworkach. Ma on aż 256 odcinków i jak widać jest popularny do dziś. W Polsce bajka zadebiutowała na antenie TVP1 w 1987 roku i rozkochała w sobie małych i dużych widzów. W polskiej wersji językowej głosy "Smerfom" podkładali m.in.: Wiesław Michnikowski (Papa Smerf), Wiesław Drzewicz (Gargamel), Mieczysław Gajda (Ważniak) i Halina Chrobak (Smerfetka).

Więcej o: