"Gwiezdne wojny". Ewan McGregor ponownie zagra Obi-Wana Kenobiego w nowym serialu Disneya

Ewan McGregor właśnie negocjuje warunki swojego powrotu do roli mistrza Obi-Wana Kenobiego. Miałby wrócić do swojej słynnej roli z "Gwiezdnych wojen" w nowym serialu Disneya, który pojawi się na nowej platformie streamingowej słynnego porducenta.
Zobacz wideo

Ewan McGregor ponownie wystąpi w roli Obi-Wana Kenobiego i właśnie negocjuje warunki z Disneyem - potwierdziły oficjalnie media takie jak Variety, The Hollywood Reporter, Deadline czy Cinelinx. Póki co wiadomo jedynie, że postać Obi-Wana miałaby pojawić się w nowym serialu, który będzie wyświetlany na Disney Plus - nowej platformie streamingowej rozrywkowego giganta.

Czytaj też: Disney przygotował ofertę - znamy cennik i datę premiery nowej platformy streamingowej

McGregor zagrał słynnego mistrza Jedi w trzech filmach z serii "Gwiezdnych wojen" - "Mrocznym widmie", "Ataku klonów" i "Zemście Sithów". Już kilka lat temu mówiło się o osobnym filmie poświęconym tej postaci, jednak produkcja została zawieszona po kiepskim wyniku finansowym filmu o Hanie Solo, w którym zagrała m.in. Emilia Clarke. Teraz należy już tylko czekać na oficjalne ogłoszenie od Disneya.

Seria o Obi-Wanie byłaby trzecim aktorskim serialem ze świata "Gwiezdnych wojen" na Disney Plus. Wcześniej ogłoszono, że na platformę trafi produkcja "The Mandalorian" w reżyserii Jona Favreau (to on nakręcił nową wersję "Króla Lwa", która zarobiła ponad miliard dolarów niedługo po lipcowej premierze) a także serial o Cassianie Andorze - postaci, która pojawiła się w "Rogue One", czyli filmie przybliżającym wydarzenia, które miały miejsce przed wydarzeniami z kultowego epizodu IV "Gwiezdnych Wojen", czyli "Nowej nadziei". W tej roli w serialu ponownie wystąpi Diego Luna.

Ewan McGregor w ostaniach latach zdobył Złotego Globa za swoją podwójną rolę w serialu "Fargo" - wcielał się tam w bliźniaków Emmita i Raya Stussych. Nowa produkcja będzie jego kolejną dużą rolą w produkcji telewizyjnej.

Zobacz też: "Gwiezdne wojny". Zobaczcie pierwsze spotkanie Harrisona Forda i Marka Hamilla. "Nie mieliśmy pojęcia, co to za film"

Więcej o: