Netflix na wrzesień: mocne kryminalne tytuły i polskie filmy. Wraca "Brooklyn Nine-Nine"

Na ostatnią fazę lata Netflix, jak co miesiąc, proponuje nowości. Powrócą lubiane seriale, jak np. "The Good Place" albo "Brooklyn Nine-Nine". Platforma udostępni też garść polskich filmów - będą m.in. "Pokot" czy "Planeta Singli 3". Obok nich pojawi się co prawda tylko jeden pełnometrażowy film oryginalny Netfliksa, ale za to taki, że boki zrywać.

Kalendarzowe lato nieubłaganie zbliża się ku końcowi. Z radą na smutki przychodzi Netflix - platforma we wrześniu zaserwuje dawkę nowości. Do naszej dyspozycji będzie kilka polskich filmów i sporo serialowych emocji. Wiemy, jakie tytuły zasilą zasoby serwisu na przestrzeni nadchodzących tygodni.

Serialowe nowości na Netfliksie we wrześniu. Wśród nich m.in. "Niewiarygodne" czy cztery produkcje pod tym samym tytułem

Jedną z najciekawszych propozycji Netfliksa na nadchodzący miesiąc jest miniserial "Niewiarygodne".  Bazująca na faktach opowieść o nastolatce, która zgłasza na policję, że została zgwałcona przez włamywacza, ale nikt jej nie wierzy. W tym samym czasie dwie policjantki badają inne, bardzo podobne przypadki na przestrzeni kraju. Scenariusz stworzono na podstawie nagrodzonego Pulitzerem artykułu "An Unbelievable Story of Rape" T. Christiana Millera oraz Kena Armstronga. Miniserial zadebiutuje 13 września.

 

To nie koniec kryminalnych klimatów. Na liście wrześniowych premier aż czterokrotnie figuruje tytuł "Criminal". Będziemy mogli obejrzeć odsłony serialu nakręcone we Francji, w Wielkiej Brytanii, w Niemczech i w Hiszpanii. Opis wydania brytyjskiego mówi: "Podczas wyczerpującego przesłuchania detektywi próbują zmusić lekarza, by przyznał się do morderstwa". Z kolei o wersji francuskiej Netflix napisał enigmatycznie: "W czterech ścianach pokoju przesłuchań napięcie sięga zenitu, za to sprawy rozwiązują się jedna za drugą". Bardzo podobnie do tego drugiego brzmią opisy serii hiszpańskiej i niemieckiej. Zapowiada się nader ciekawie - łącznie po wizycie w serialowych pokojach przesłuchań mamy poznać 12 wyjątkowych historii. Wszystkie karty zostaną odkryte 20 września.

 

Netflix pokaże również m.in. drugi sezon animacji "Rozczarowani", ośmioodcinkową serię "Wybory Paytona Hobbarta" o potyczkach ambitnego licealisty w świecie polityki czy siódmą, ostatnią odsłonę serialu komediowego "The Ranch" z Ashtonem Kutcherem. Pojawi się też finałowy sezon "The Good Place". Będą także produkcje licencjonowane, np. po wielu miesiącach oczekiwania zostanie udostępniona piąta transza przebojowego sitcomu "Brooklyn Nine-Nine". 

Jakie filmy od września zaoferuje Netflix? Tylko jedna, ale bardzo obiecująca oryginalna pełnometrażówka

Jeśli chodzi o filmy, dostaniemy wybór znanych i lubianych propozycji. Na Netfliksie zobaczymy m.in. "Facetów w czerni", "Jedz, módl się, kochaj", "Dirty Dancing" czy "Disaster Artist". We wrześniu na widzów będzie czekać także jedna nowa oryginalna produkcja platformy.

To wyczekiwany przez miłośników komedii film "Between Two Ferns", w którym główną rolę zagra Zach Galifianakis. Jeżeli wydaje wam się, że już gdzieś widzieliście ten tytuł, zapewne mieliście styczność ze znanym właśnie pod nazwą "Between Two Ferns" "talk-show" Galifianakisa. Aktor stworzył go wspólnie z portalem Funny Or Die. W stylizowanym na niskobudżetowy programie Galifianakis wciela się w prowadzącego i nie ma absolutnie żadnych zahamowań przy zadawaniu swoim gościom rozmaitych pytań. Między dwiema paprotkami z aktorem zasiedli do tej pory m.in. Barack Obama (za czasów prezydentury!), Hillary Clinton czy Brad Pitt.

 

W filmie "Between Two Ferns" Zach Galifianakis nadal będzie grać samego siebie. Zgodnie z opisem fabuły aktor zawsze marzył o wielkiej sławie. Jego sny zniszczył jednak Will Ferrell, który odkrył program "Between Two Ferns" i upublicznił go poprzez serwis Funny or Die, przez co Galifianakis stał się wielkim pośmiewiskiem. Aktor zbiera zatem ekipę produkcyjną i wyrusza w trasę, aby zrobić serię wywiadów z celebrytami i odbudować swoją reputację. Premiera 20 września. 

Pełna lista wrześniowych premier na Netfliksie

Oryginalne produkcje Netfliksa:

6 września 2019: 
"Szkoła dla elity", sezon 2 
"Jack Whitehall: Podróże z moim ojcem", sezon 3
"The Spy"
"Ewolucja hip-hopu", sezon 3
"Wielkie plany Archibalda"

10 września 2019:
"Terrace House: Tokyo 2019-2020"
"Bill Burr: Paper Tiger"
"Evelyn"
"The I-Land"

12 września 2019:  "Wyjaśniamy tajemnice umysłu"

13 września 2019:
"Kabaneri of the Iron Fortress: The Battle of Unato"
"The Ranch", sezon 7
"Niewiarygodne"
"Wysoka dziewczyna"
"Hello, Privilege. It’s Me, Chelsea"
"Szefowie kuchni w akcji", sezon 2

15 września 2019: "Los Tigres del Norte w więzieniu Folsom" 

17 września 2019: "Ostatnie dzieciaki na Ziemi"

20 września 2019:
"Hokeistki"
"Criminal: Francja"
"Criminal: Niemcy"
"Criminal: Hiszpania"
"Criminal: Wielka Brytania"
"Rozczarowani", sezon 2
"Fastest Car", sezon 2 
"Between Two Ferns: Film"
"W głowie Billa Gatesa"

23 września 2019: "Klub Kaylie"

24 września 2019: "Jeff Dunham: Beside Himself"

25 września 2019:
"Glitch", sezon 3
"Abstrakt: Sztuka designu", sezon 2
"Ptasiarze"

26 września 2019: "Wyjaśniamy", sezon 2

27 września 2019:
"Bard of Blood"
"Uwięzione", sezon 4
"Skylines"
"Wybory Paytona Hobarta"
"W cieniu księżyca"
"Jeźdźcy smoków: Załoga ratunkowa"
"Sturgill Simpson Presents Sound & Fury"
"The Good Place", sezon 4 - co tydzień od 27 września 2019

29 września 2019: "Ludzie z małych domków", sezon 2

30 września 2019: "Mo Gilligan: Momentum"

Tytuły na licencji:

1 września 2019: "Pokot", "Bracia przyrodni", "Dirty Dancing", "Ostrza chwały", "Legenda telewizji 2: Kontynuacja", "Jedz, módl się, kochaj", "Planeta Singli 3", "Used Goods", "Jak dogonić szczęście", "Nieracjonalny mężczyzna", "Głos ze ściany", "Faceci w czerni", "Faceci w czerni II", "Rodzinka nie z tej Ziemi", "Dick i Jane: Niezły ubaw", "Na fali", "Na zawsze... do czasu", "Konwój", "Dżungla", "Ricky Bobby - Demon prędkości", "Piraci!", "The Modest Heroes of Studio Ponoc", "Deliha 2"

2 września 2019: "Jumanji: Przygoda w dżungli"

5 września 2019: "Pierwszy śnieg", "Śmierć nadejdzie dziś"

6 września 2019: "Pomniejszenie"

10 września 2019: "Ingrid wyrusza na zachód"

13 września 2019: "Black Lagoon" (sezony 1 i 2)

15 września 2019: "Paranormal Activity 4", "Prawdziwe męstro", "Kara Para Ask"

18 września 2019: "Sebastian Maniscalco: What’s Wrong with People"

19 września 2019: "W krzywym zwierciadle: Europejskie wakacje"

20 września 2019: "The Treasure", "Charite na wojnie"

21 września 2019: "Disaster Artist"

26 września 2019: "Brooklyn Nine-Nine", sezon 5

30 września 2019: "Proud Mary"

Więcej o: