Netflix będzie kontynuował "1983"? Scenarzysta: Serial nie został skasowany

Scenarzysta serialu Netfliksa "1983" ujawnił, że trwają pracę na scenariuszem do drugiego sezonu. To znaczy, że produkcja mimo negatywnych recenzji od polskiej publiczności może jeszcze dostać od producentów drugą szansę. Agnieszka Holland, która reżyserowała część epizodów "1983" uważa, że serial można trochę "poprawić".
Zobacz wideo

Serial "1983", który jest pierwsza polską produkcją Netfliksa miał premierę 30 listopada ubiegłego roku. Niemal od razu pojawiło się wiele kontrowersji i negatywnych komentarzy dotyczących gry aktorskiej i scenariusza. Dotąd podejrzewano, że ze względu na słaby odbiór, Netflix skasuje serial i nie będzie go kontynuował.

Scenarzysta serialu Netfliksa "1983" ujawnia czy należy się spodziewać dalszego ciągu produkcji

Na tegorocznym festiwalu ConFiction w Krakowie, scenarzysta "1983" Joshua Long rozwiał wątpliwości co do przyszłości serialu.

Obecnie trwają prace nad dopracowaniem scenariusza drugiego sezonu. Kiedy te prace zostaną ukończone? Na to pytanie nie potrafię odpowiedzieć. Mogę jednak potwierdzić, że serial nie został skasowany.

Agnieszka Holland nadal broni serialu "1983"

W dniu premiery serialu w sieci niemal od razu posypały się negatywne komentarze widzów. Krytyczny post zamieszczony przez publicystę Łukasza Najdera sprowokował reżyserkę Agnieszkę Holland do emocjonalnej reakcji, jako że i ona częściowo odpowiadała za pierwszy sezon "1983". W komentarzu napisała: 

Wy się panowie i panie chyba brandzlujecie tym hejtem. Rozumiem, że się wam nie podoba i że nie rozumiecie konwencji, ale aż tak się tym rozkoszować? Amerykańskie krytyki są na szczęście zajebiste. No, ale oni się nie znają na serialach, prawda? To nie nasza słodka, hipsterska banieczka, do której ktoś mnie przypadkiem nakierował. Pozdrawiam! Dobrych gier komputerowych.


Holland, która później została mocno skrytykowana za to,że nie umie dobrze znosić krytyki, do dzisiaj broni serialu. W rozmowie z Onetem zapewniła:

W Polsce pewne środowiska bardzo go skrytykowały, ale od widzów dostawaliśmy sygnały, że dobrze im się to oglądało. Wydaje mi się, że nagromadzenie wątków może być trudne dla widza, który nie jest obeznany z serialami w stylu azjatyckim, o podobnej strukturze. Generalnie jednak sygnały i recenzje z Zachodu były pozytywne. 


Po długim czasie od premiery "1983"  reżyserka wreszcie przyznała, że produkcja nie wyszła idealnie:

Niektóre wątki nie były niezbędne. Na tym polegała moja lekka frustracja, że pod tym względem można było zrobić to nieco lepiej, jak również dopracować dialogi i tłumaczenia. W drugim sezonie można byłoby to wszystko poprawić. Realizatorsko, scenograficznie, wizualnie i aktorsko to było dobre.


Holland ujawniła, że nie wróci na plan "1983". Realizując inne projekty nie znajdzie czasu dla drugiej serii serialu. Zapewniła jednak, że pozostałe reżyserki Olga Chajdas, Katarzyna Adamik i Agnieszka Smoczyńska zostają na pokładzie Netfliksa i będą "gwarantami ciągłości i jakości".

Więcej o: