"Czarnobyl". HBO udostępniło bonusowy materiał o hitowym serialu. Poznajcie historię Walerija Legasowa

"Czarnobyl" okazał się wielkim sukcesem i błyskawicznie zyskał wielbicieli na całym świecie. Specjalnie dla fanów miniserialu HBO udostępniło "dodatek", w którym dowiadujemy się więcej o postaci Walerija Legasowa.
Zobacz wideo

"Czarnobyl", jeden z najlepiej ocenianych seriali ostatnich lat, miał swoją premierę 7 maja. Produkcja HBO okazała się wielkim sukcesem i szybko zyskała przychylność krytyków i widzów. Miniserial miał tylko pięć odcinków więc fani nie mogli zbyt długo się nim cieszyć. Dlatego z myślą o tych, którzy są zainteresowani kulisami powstawania produkcji, powstał dostępny za darmo podcast.

"Czarnobyl" od HBO został najpopularniejszym programem telewizyjnym na świecie. Wyprzedził "Grę o tron"

O czym jest bonusowy odcinek "Czarnobyla" produkcji HBO?

Na YouTubie, Spotify i Apple Podcast możemy już zobaczyć świeży materiał od HBO. Najwierniejsi fani "Czarnobyla" pamiętają, że już w czasie emisji serialu, równolegle z odcinkami pojawiały się podcasty z udziałem twórcy serialu Craiga Mazina oraz prezentera radiowego Petera Sagala. Szósty - bonusowy - odcinek jest jednak nieco inny.

Do prowadzących dołączył Jared Harris - odtwórca roli Walerija Legasowa. Opowiada o swojej postaci przez większą część słuchowiska - Legasow był radzieckim chemikiem, członkiem Akademii Nauk ZSRR, a także zastępcą dyrektora Instytutu Energii Atomowej im. I. Kurczatowa. Po wybuchu w Czarnobylu został ekspertem naukowym komisji śledczej do zbadania przyczyn awarii. Aktor zdradził, jak przygotowywał się do tej roli.

Szósty odcinek omawia również współczesne problemy. Craig Mazin wspomina, że choć od wybuchu w Czarnobylu minęły 33 lata, świat nie zmienił się ani trochę. Eksplozja rakiet atomowych w Rosji jest według niego najlepszym przykładem na to, w jak wielkim zakłamaniu nadal żyjemy. To, że władze Rosji nie chciały ujawnić szczegółów awarii, do której doszło 15 sierpnia, wydaje mu się powtórką z "Czarnobyla".

 


Dodatek nazywa się "The Chernobyl Podcast | Part Six: Bonus Episode With Jared Harris | HBO" i podbija sieć. Zrobił już 24 miliony wyświetleń.

"Czarnobyl". Po sukcesie serialu HBO więcej turystów przyjeżdża na miejsce katastrofy

Więcej o: