"The Morning Show" - nowy serial Apple'a z Jennifer Aniston droższy od "Gry o Tron"

Jesienią zadebiutuje serwis streamingowy Apple TV+. Jedną z pierwszych produkcji, które udostępni platforma będzie serial "The Morning Show". W rolach głównych same gwiazdy: Jennifer Aniston, Reese Witherspoon i Steve Carell. Produkcja ma nie lada rozmach - okazuje się, że jest droższa nawet od ostatniego sezonu "Gry o tron".

W listopadzie do wyścigu z Netfliksem i HBO Go wyruszy Apple TV+. Serwis szykuje interesującą ofertę. Wśród propozycji jest m.in. seria dokumentalna o zdrowiu psychicznym tworzona przez Oprah Winfrey i księcia Harry'ego. Niedawno opublikowano z kolei trailer do serialu "The Morning Show", w którym wystąpią czołowe nazwiska Hollywood. Choć produkcja niekoniecznie sprawia wrażenie bardzo drogiej, koszty stworzenia jednego odcinka idą w miliony dolarów. Są nieco większe nawet niż w przypadku "Gry o tron", znanej jako najdroższy serial na świecie.

Nicole Kidman, Charlize Theron i Margot Robbie w tajemniczym zwiastunie filmu "Bombshell" >>

Aniston, Witherspoon i Carell w niebotycznie drogim serialu Apple TV+ "The Morning Show"

Jak podaje portal CinemaBlend, pierwsze dwa sezony "The Morning Show" będą kosztować Apple'a ok. 300 mln dolarów. Serial ma się składać z 20 odcinków, zatem średnio jeden epizod pochłonie ok. 15 mln dolarów. Dla porównania - średni koszt jednego odcinka finałowego sezonu "Gry o tron" wynosił w przybliżeniu 14.5 mln dolarów. Należy przy tym pamiętać, że ósma odsłona "GoT" liczyła sobie cztery odcinki mniej od jednego sezonu "The Morning Show". 

Zobacz wideo

Po obejrzeniu zwiastuna można się zastanawiać, na co konkretnie Apple wyda aż tyle pieniędzy - na próżno tu szukać doznań wizualnych o podobnym kalibrze, co smoki czy wielkie sceny bitewne. Z drugiej strony nie jest tajemnicą, że nazwiska Aniston, Witherspoon i Carella zdecydowanie trudno zaliczyć do tanich.

O czym opowie "The Morning Show" Apple TV+?

"The Morning Show" opowiada o popularnym porannym programie newsowym. Troje dziennikarzy znajduje się w różnych momentach kariery: Aniston odgrywa rolę starzejącej się prowadzącej, Witherspoon jest tracącą powoli własną tożsamość reporterką, a bohater Carella staje w obliczu oskarżeń o molestowanie seksualne. Apple twierdzi, że serial opowie nie tylko o ciągle zmieniającym się medialnym krajobrazie, ale "skupi się także na ego, ambicjach i zwodniczej walce o władzę".

Usługa Apple TV+ ma wystartować jednocześnie w 150 krajach, zatem "The Morning Show" i inne produkcje platformy polscy użytkownicy będą mogli oglądać od listopada. Cena comiesięcznej subskrypcji najprawdopodobniej wyniesie ok. 45-50 zł. 

Apple TV+, konkurent Netfliksa i HBO GO, startuje już w listopadzie. Znamy cenę >>

Więcej o: