Netflix. Recenzenci krytykują "13 powodów". Ile odcinków ma przedostatni sezon?

Na Netfliksie dostępny jest już trzeci sezon serialu "13 powodów". Recenzenci krytykują nową odsłonę produkcji, która według nich za bardzo odbiega od przewodniego motywu poprzednich sezonów.
Zobacz wideo

"13 powodów" to serial oparty na podstawie książki opowiadającej historię Hannah, która popełnia samobójstwo. Dziewczyna pozostawia swoim kolegom nagrania, w których wyjaśnia, dlaczego podjęła taką decyzję. Pierwszy sezon produkcji został bardzo dobrze przyjęty przez widzów, dlatego Netflix zdecydował się kontynuować serię opowiadającą o życiu współczesnych nastolatków. 

Zobacz też: "13 powodów". Netflix diametralnie zmienia kontrowersyjną scenę samobójstwa >>

"13 powodów" już do obejrzenia na Netfliksie. Krytyka najnowszego sezonu produkcji 

Recenzje na temat nowego sezonu "13 powodów" pojawiły się na amerykańskich stronach TV Guide, Vanity Fair i innych. Większość z nich nie jest zbyt przychylna - głównym zarzutem jest zbyt dalekie odejście od historii o nastoletniej dziewczynie, która popełniła samobójstwo w stronę tajemniczego morderstwa. Krytycy są zdania, że to, co mogło oczarować w pierwszym sezonie, czyli pokazanie wstrząsającego obrazu współczesnych nastolatków, nie sprawdza się już w kolejnych odsłonach. 

W trzecim sezonie serialu Netfliksa widzowie mają poznać tajemnicę, kto zabił Bryce'a Walkera. To nastolatek, który skrzywdził tak wiele osób, że podejrzewani o jego śmierć są niemal wszyscy główni bohaterowie: Jessica, Clay, Tony, Justin, Olivia, Tyler, Alex czy Zach. Według krytyków zakres wątków poruszanych przez serial rozszerzył się tak bardzo, że nie jest w stanie zadowolić żadnego widza.

Poza morderstwem w trzecim sezonie bohaterowie mierzą się m.in. z traumą po gwałcie, skutkami przemocy domowej i wypieraniem orientacji seksualnej, uzależnieniem od narkotyków czy aborcją. Największym dotychczasowym zarzutem wobec producentów jest jednak próba wybielenia Bryce'a Walkera, który w poprzednich sezonach był jednoznacznie przedstawiony jako czarny charakter. W tej serii nastolatek próbuje naprawić krzywdy, jakie wyrządził, a jest ich wiele - od pobić po gwałty.

Chociaż wielu recenzentów uważa, że trzeci sezon "13 powodów" jest niepotrzebny, to Netflix zapowiedział czwarty, ostatni sezon tej produkcji. Nową odsłonę "13 powodów" można oglądać na platformie od 23 sierpnia. Składa się ona, jak zwykle, z trzynastu odcinków trwających średnio od 69 do 71 minut.

Książka "13 powodów" w formie e-booka jest dostępna w Publio.pl >>

Więcej o: