"Fakt": TVP się stara o to, żeby "Zniewoloną" kręcić też w Polsce

Całkiem możliwe, że trzeci sezon superpopularnego serialu "Zniewolona" będzie także częściowo kręcony w Polsce. Zgodnie z doniesieniami "Faktu", kierownictwo TVP miało zaproponować producentom ukraińskiego hitu, by zdjęcia kręcić także w Warszawie i Krakowie.
Zobacz wideo

Ukraiński serial kostiumowy "Zniewolona" to ostatnio jedna z najbardziej popularnych produkcji wśród polskich telewidzów. Cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że widzowie mogą go oglądać aż sześć razy w tygodniu. TVP ponoć zaproponowało nawet współpracę twórcom "Zniewolonej" przy trzecim sezonie serialu, która oznaczałaby także kręcenie zdjęć w naszym kraju.

"Zniewolona" powstanie w Polsce?

"Kierownictwo TVP prowadzi już rozmowy z ukraińskim producentem serialu w sprawach współprodukcji nowych odcinków "Zniewolonej". Możliwe więc, że w trzecim sezonie Kitty pojawi się w Warszawie i Krakowie. Te dwa miasta są brane pod uwagę jako plany serialowe" - donosi "Faktowi" tajemniczy informator. TVP co prawda tych doniesień jeszcze nie potwierdziło, ale ta wiadomość na pewno ucieszyłaby polskich widów. 

"Zniewolona" - fabuła

Akcja "Zniewolonej" rozgrywa się w XIX- wiecznym Imperium Rosyjskim w okolicach miasteczka Nieżyn (dzisiejsza Ukraina). Brutalna rzeczywistość czasów carskiego państwa jest tłem dla wydarzeń z życia piękniej Katieriny, tytułowej Zniewolonej. 

Katierina Wierbickaja jest piękną, mądrą i wykształconą panną pochodzącą z chłopskiej rodziny. Wszystko, co ma,  zawdzięcza swojej matce chrzestnej, szlachciance pani Czerwińskiej. Jednak wychowanie i edukacja nie dają jej wolności, ponieważ dziewczyna formalnie jest własnością Piotra Czerwińskiego, najbogatszego człowieka w Nieżynie. Przez niego życie Katieriny staje się koszarem, z którego nie może uciec. Fenomen serialu często wyjaśnia się porównując go do słynnej "Niewolnicy Isaury", któa w czasach PRL była prawdziwym przebojem wśród polskich widzów. 

Serial "Zniewolona" ma już dwa sezony, z czego każdy z nich liczy po 24 odcinki. Planowany jest już sezon trzeci - jak już pisaliśmy, w pracach nad produkcją chce brać udział także TVP. 

Pierwszy sezon "Zniewolonej" na TVP leciał do 2 sierpnia, teraz widzowie wciągają się w drugą serię. Serial można oglądać sześć razy w tygodniu (wszystkie dni oprócz czwartku) o godzinie 20.45 - wyjątkiem jest niedziela, gdy serial leci na TVP o 20.15.

Więcej o: