Tomasz Kot, Zofia Wichłacz i Agata Kulesza w jednym serialu z Helen Hunt. Jest pierwszy zwiastun "World on fire"

Tomasz Kot, Agata Kulesza Zofia Wichłacz znaleźli się w obsadzie historycznego serialu "World on fire" w produkcji BBC. Akcja rozgrywa się w czasach II wojny światowej, występują też m.in. Sean Bean, Helen Hunt i Jonah Hauer-King.

"World on fire" to najnowszy siedmioodcinkowy miniserial w produkcji BBC, który ma pokazać obraz II wojny światowej widzianej oczami zwykłych ludzi, w którym zagra m.in. zdobywczyni Oscara Helen Hunt. Co ważne,  obecny będzie rozbudowany wątek polski, dzięki czemu w obsadzie znaleźli się Tomasz Kot, Agata Kulesza i Zofia Wichłacz. Poszczególne odcinki "spinają" m.in. postaci grane przez Jonaha Hauer-Kinga i Julię Brown. Spora część międzynarodowej obsady to bohaterowie pojedynczych odcinków. 

"World on Fire" - pierwszy zwiastun brytyjskiego serialu z polską obsadą

Zobacz wideo

Zofia Wichłacz gra w pierwszym odcinku rolę Kasi Tomaszeskiej. Twórca serialu Peter Bowker mówił w jednym z wywiadów: 

"World on fire" opowiada o ludzkich historiach rozgrywających się w tle wielkich wydarzeń historycznych. Serial rozpoczyna historia Harry'ego, angielskiego tłumacza przebywającego w Warszawie, jego polskiej kochanki Kasi i Lois - dziewczyny, która czeka na niego w domu.

W obsadzie znaleźli się także m.in. Agata Kulesza, Eryk Biedunkiewicz i Mateusz Więcławek, którzy grają krewnych Kasi. Borys Szyc wciela się w serialu w Konrada, a Tomasz Kot dostał rolę Stefana. Radosław Kaim, którego można było oglądać m.in. w 'Wallanderze" i "Szpiegach w Warszawie", w dwóch odcinkach wciela się w Ludwiga, a w aż sześciu powinniśmy zobaczyć Tomasza Ziętka ("Odwróceni. Ojcowie i córki"), który u Bowkera gra Tomasa.

Twórca "World on fire", Peter Bowker, jest znany z popularnego brytyjskiego serialu "Blackpool", to zdobywca licznych nagród branżowych. Zdjęcia do jego nowej produkcji kręcone były m.in. w Pradze, Manchesterze, Londynie, Paryżu i Berlinie.

Premiera "World on Fire" jest zaplanowana na jesień tego roku.

Więcej o: