Serial "Obi-Wan Kenobi" z Ewanem McGregorem. Kiedy będzie rozgrywać się akcja?

Ewan McGregor kilka dni temu oficjalnie potwierdził, że wróci do roli mistrza Obi-Wana w nadchodzącym serialu o tej postaci. Na oficjalnym kanale poświęconym "Gwiezdnym wojnom" ujawniono też, kiedy dokładnie będzie się rozgrywać akcja najnowszej serii.

Disney stworzy serial o Obi-Wanie Kenobim - mistrzu Jedi, który w "Gwiezdnych wojnach" wyszkolił Anakina Skywalkera i Luke'a Skywalkera. Główną rolę w nowej produkcji zagra Ewan McGregor, który wcześniej wcielał się w tę postać w filmach "Mroczne widmo", "Atak klonów" i "Zemsta Sithów". Znamy też coraz więcej szczegółów dotyczących wyczekiwanego już serialu.

Czytaj też: Mark Hamill zdradził, że zagrał w ostatnich "Gwiezdnych wojnach" nie tylko Luke'a Skywalkera

Kiedy będzie się rozgrywać akcja serialu o Obi-Wanie?

Po targach D23, które odbyły się w Kalifornii, mieliśmy już garść podstawowych informacji o serialu. Znamy odtwórcę głównej roli, wiemy też, że scenariusz już napisano, a prace na planie mają się zacząć w 2020 roku. Teraz Disney zdradził jeszcze więcej na oficjalnym kanale o "Gwiezdnych wojnach". Prowadzący program "The Star Wars Show" powiedzieli, że fabuła została osadzona dokładnie osiem lat po wydarzeniach z "Zemsty Sithów", kiedy to Anakin Skywalker w dramatycznych okolicznościach przeszedł na ciemną stronę Mocy i stał się Darth Vaderem.

 

Serial będzie wyświetlany na Disney Plus - nowej platformie streamingowej rozrywkowego giganta. To  już trzeci aktorski serial ze świata "Gwiezdnych wojen", który ma być tam dostępny. Wcześniej ogłoszono powstanie produkcji "The Mandalorian" w reżyserii Jona Favreau (to on nakręcił nową wersję "Króla Lwa", która zarobiła ponad miliard dolarów niedługo po lipcowej premierze) a także serial o Cassianie Andorze - postaci, która pojawiła się w "Rogue One", czyli filmie przybliżającym wydarzenia, które miały miejsce przed wydarzeniami z kultowego epizodu IV "Gwiezdnych Wojen", czyli "Nowej nadziei". W tej roli w serialu ponownie wystąpi Diego Luna.

Czytaj też: "Aladyn". Piosenka usunięta z filmowej adaptacji bajki pojawiła się w sieci [WIDEO]

Więcej o: