"Żmijowisko". Jest teaser serialu na podstawie książki Wojciecha Chmielarza. W obsadzie m.in. Cezary Pazura i Paweł Domagała

Twórcy serialu "Belfer" biorą się za kolejną mroczną opowieść ze szkolnymi przyjaźniami w tle. Canal+ pokaże "Żmijowisko", produkcję stworzoną na podstawie powieści Wojciecha Chmielarza o tym samym tytule. Na ekranie zarówno debiutanci, jak i gwiazdy - pojawią się m.in. Paweł Domagała, Piotr Stramowski, Cezary Pazura czy Agnieszka Żulewska.

Wojciech Chmielarz jest ostatnio niesiony falą sukcesów. W połowie sierpnia wydał świetnie przyjętą powieść "Rana", a w Canal+ powstaje serial bazujący na thrillerze psychologicznym "Żmijowisko" z 2018 roku, w którym wystąpi ciekawa obsada. Stacja udostępniła pierwsze spojrzenie na produkcję - zapowiada się niezwykle mrocznie.

Zobacz też: "Rana" Wojciecha Chmielarza to więcej niż kryminał. Bardzo dobry kryminał [FRAGMENT] >>

"Żmijowisko". "We wsi mówią, że zła krew zostaje w ludziach" - teaser serialu Canal+

"Żmijowisko" opowiada historię grupy trzydziestoparoletnich przyjaciół ze studiów, którzy wyjeżdżają ze swoimi dziećmi na wakacje do letniska "Żmijowisko". Pewnego wieczoru, w trakcie zakrapianej alkoholem imprezy, znika 15-letnia Ada (Hanna Koczewska), córka Arka (Paweł Domagała) i Kamili (Agnieszka Żulewska). Rozpoczynają się zakrojone na szeroką skalę poszukiwania, jednak dziewczyny nie udaje się odnaleźć. Rok później jej ojciec wraca na miejsce tragedii, aby wznowić poszukiwania.

Zobacz wideo

W trakcie prywatnego dochodzenia pojawiają się zaskakujące tropy i nowi podejrzani. Sprawa coraz bardziej się gmatwa i pojawia się w niej mnóstwo wątków. Tym bardziej że w tle poszukiwań nastolatki jest historia jej rodziców, ich przyjaciół z młodości oraz wzajemnych relacji pełnych skrywanych przez lata konfliktów, namiętności i uprzedzeń. 

Wojciech Chmielarz: "Dokładnie tak widziałem swoje 'Żmijowisko'"

Zdjęcia do produkcji kręcono na m.in. na Mazurach. Wojciech Chmielarz, który współpracował przy scenariuszowej adaptacji swojej powieści, powiedział:

Kiedy stanąłem tam po raz pierwszy, zdałem sobie sprawę, że dokładnie tak widziałem swoje 'Żmijowisko'. Jest malowniczo, jest tajemniczo. Ta idylliczna okolica to świetne tło dla kryminału, bo zderzenie świata zbrodni i zła z tą sielskością jest fascynujące. Od razu budzą się ciekawe napięcia i historia właściwie tworzy się sama. To metafizyczne uczucie, kiedy patrzysz na to, co napisałeś, widzisz to w rzeczywistym świecie.

Reżyserem wszystkich odcinków serialu jest Łukasz Palkowski ("Belfer"). Twórca w rozmowie z portalem Spider's Web zapewnił, że produkcja będzie wierną adaptacją książki Chmielarza. Reżyser nadmienił:

Na własny użytek nazwałem sobie tę historię thrillerem psychologicznym i rzeczywiście te relacje miedzy ludźmi są kluczowe. To, co mnie pociąga najbardziej w tej opowieści, poza finalnym twistem i rozwiązaniem tajemnicy, to pewna – opisana przez Wojtka Chmielarza – dwoistość ludzkiej natury. Każdy jest w stanie być rewersem i awersem tej samej monety. 

W rolach głównych wystąpią m.in.: Paweł Domagała, Agnieszka Żulewska, Cezary Pazura, Piotr Stramowski, Wojciech Zieliński. W obsadzie znaleźli się także Joachim Lamża, Davina Reeves-Ciara, Szymon Piotr Warszawski, Stanisław Cywka, Kamila Urzędowska, Hanna Koczewska, Marta Malikowska, Małgorzata Klara. Scenariusz stworzyli Wojciech Chmielarz i Dana Łukasińska. Producentem wykonawczym serialu jest Aurum Film, odpowiedzialny m.in. za "Boże Ciało" Jana Komasy. 

"Żmijowisko" ma się pojawić jeszcze w tym roku na antenie Canal+. 

Powieść "Żmijowisko" jest dostępna w formie e-booka w Publio.pl >>

Więcej o: