Z Narnii do Śródziemia. Will Poulter wystąpi w nowym serialu Amazona "Władca Pierścieni"

O serialu Amazona "Władca Pierścieni" cały czas wiadomo bardzo niewiele. Jednym z najnowszych doniesień jest to, że w jedną z kluczowych ról wcieli się Will Poulter. Aktor w tym roku zaliczył występy w horrorze "Midsommar" czy interaktywnej produkcji Netfliksa "Black Mirror: Bandersnatch".
Zobacz wideo

Spółka Amazon, która oprócz handlu internetowego od niedawna zaczęła zajmować się też produkcją filmów i seriali, na swój nowy projekt - "Władcę Pierścieni" - przeznaczyła miliard dolarów. Możemy się spodziewać produkcji z ogromnym rozmachem, jednak póki co na nadziejach i spekulacjach trzeba się zatrzymać, bo o serialu są znane strzępki informacji. Najświeższy jest taki, że obsadę zasilił Will Poulter, którego widzowie znają już od lat z rozmaitych ról.

Zobacz też: "Żmijowisko". Jest teaser serialu na podstawie książki Wojciecha Chmielarza. W obsadzie m.in. Cezary Pazura i Paweł Domagała >>

"Władca Pierścieni" Amazona. Will Poulter odhaczy kolejną magiczną krainę

Portal Variety jako pierwszy podał, że Poulter został zaangażowany do jednej z głównych ról we "Władcy Pierścieni". Szczegóły dotyczące postaci Poultera pozostają tajemnicą. Variety w lipcu donosił także, że pewną rolę w serialu zagra australijska aktorka Markella Kavenagh.

Will Poulter dał się poznać szerszej publiczności w 2010 roku, kiedy zagrał Eustachego Scrubba w kinowej adaptacji powieści C.S. Lewisa "Podróż 'Wędrowca do Świtu'" z serii o Narnii. W 2013 roku Poulter wcielił się w Kenny’ego Rossmore’a, "przybranego" syna Jennifer Aniston i Jasona Sudeikisa w produkcji "Millerowie". Aktor ma na swoim koncie występy w filmach z serii "Więzień labiryntu", a w tym roku mogliśmy go oglądać w pierwszym interaktywnym projekcie Netfliksa "Black Mirror: Bandersnatch" i w horrorze "Midsommar".

"Władca pierścieni" od Amazona - co jeszcze wiemy?

Serial "Władca Pierścieni" będzie się rozgrywać w Drugiej Erze Słońca, kiedy to nastąpiły wydarzenia, które zapoczątkowały historię znaną nam z książek J.R.R. Tolkiena i filmów Petera Jacksona. Świadczy o tym wpis z oficjalnego twitterowego profilu serialu, gdzie opublikowano mapę i słowa "Witamy w Drugiej Erze":

W Drugiej Erze Słońca Sauron ukrywał jeszcze swoją prawdziwą tożsamość - pod imieniem Annatar zwiódł króla elfów z Eregionu pozując na osobnika mądrego i wielce hojnego. Za sprawą jego podstępu stworzą słynne Pierścienie Mocy. Sauron zaś w tajemnicy dorobi najpotężniejszy pierścień ze wszystkich, by zapanować nad pozostałymi. Elfy ostatecznie dowiadują się o oszustwie i dochodzi do wielkiej wojny, do której włącza się królestwo Numenoru - najpotężniejsze w dziejach ludzkości.

Produkcję Amazon Studios ponoć rozplanowano na pięć sezonów. Twórcy serialu na swoim Twitterze zamieścili film przedstawiający całą ekipę odpowiadającą za "Władcę Pierścieni" i podpisali go "Poznajcie naszą Drużynę": 

Patrick McKay i John D. Payne są głównymi producentami i twórcami "Władcy Pierścieni". Pokierują także zespołem scenarzystów, w którym znaleźli się także znany z pracy nad "Grą o tron" Bryan Cogman i autorka poszczególnych epizodów "Breaking Bad" Gennifer Hutchison. Jednym z reżyserów zaangażowanych w projekt jest Juan Antonio Bayona.

Data premiery "Władcy Pierścieni" nie jest jeszcze znana, ale nieoficjalnie mówi się o roku 2021. Pierwszy sezon ma liczyć 20 odcinków.

Więcej o: