"The Crown". Netflix znalazł swoją Margaret Thatcher - to Gillian Anderson

Dana Scully z FBI przenosi się na Downing Street 10. Netflix oficjalnie ogłosił, że Gillian Anderson wcieli się w rolę premier Margaret Thatcher w czwartym sezonie serialu "The Crown". Aktorka wypowiedziała się na temat angażu w samych superlatywach.
Zobacz wideo

Choć trzeci sezon serialu "The Crown" jeszcze nie zdążył zadebiutować na Netfliksie, praca wre przy kolejnej odsłonie opowieści o brytyjskiej rodzinie królewskiej. Twórcy produkcji zaczęli odsłaniać karty dotyczące obsady - po księżnej Dianie przyszedł czas na Margaret Thatcher, którą odegra Gillian Anderson. 

Zobacz też: Twórcy "The Crown" zdecydowali - serialowa księżna Diana wybrana >>

Gillian Anderson o roli Margaret Thatcher: Nie mogę się doczekać, by zagrać tak kontrowersyjną kobietę

Na twitterowym profilu serialu "The Crown" pojawiło się oświadczenie Gillian Anderson, w którym aktorka powiedziała:

Jestem niezwykle podekscytowana, że dołączę do obsady i ekipy tworzącej "The Crown" i będę mieć szansę odegrania tak skomplikowanej i kontrowersyjnej kobiety. Thatcher bez wątpienia była potężną i przerażającą postacią, ale wielką przyjemność sprawia mi odkrywanie jej wnętrza. Muszę przyznać, że zakochuję się w ikonie, która - czy uwielbiana, czy znienawidzona - zdefiniowała swoją epokę.

Anderson jest najlepiej znana szerokiej publiczności jako Dana Scully z kultowego serialu "Z Archiwum X". Rola w "The Crown" to już kolejny raz, gdy aktorka współpracuje z Netfliksem - w tym roku mogliśmy ją oglądać w serialu "Sex Education".

Trzeci sezon "The Crown" na Netfliksie już w listopadzie

"The Crown" w trzecim sezonie ma skupić się na latach rządów premiera Howarda Wilsona, który piastował to stanowisko w latach 1964-70 i 1974-76. Zobaczymy m.in. burzliwe małżeństwo księżniczki Małgorzaty i fotografa Lorda Snowdona. Na ekranie pojawią się także dorosłe już najstarsze dzieci Królowej Elżbiety, w tym Karol i Anna. Wczesny romans Karola z Camillą Parker-Bowles będzie jednym z kluczowych punktów fabuły.

W obsadzie trzeciej odsłony "The Crown" znaleźli się: laureatka Oscara Olivia Colman (jako Królowa Elżbieta II), Tobias Menzies (jako Książę Filip), Helena Bonham Carter (jako Księżniczka Małgorzata), Ben Daniels (jako Tony Armstrong-Jones), Josh O'Connor (w roli Księcia Karola), Erin Doherty (Księżniczka Anna), Marion Bailey (Królowa Matka) i Jason Watkins (Premier Wielkiej Brytanii - Harold Wilson).

Nowe odcinki pojawią się na Netfliksie 17 listopada.

Więcej o: