"Wiedźmin". Michał Żebrowski jednak pojawił się w serialu Netfliksa. Aktora nie widać, ale za to doskonale słychać

W sieci pojawiła się wersja zwiastuna serialu Netfliksa "Wiedźmin" z polskim lektorem. Ku uciesze wielu fanów serii został nim Michał Żebrowski. Co ciekawe, trailer był dostępny na stronie Netfliksa tylko przez kilkanaście godzin - niedługo potem został usunięty. Fani przechwycili go jednak i pokazali na YouTube.
Zobacz wideo

Wokół serialu "Wiedźmin" od pewnego czasu panuje cisza. Producenci nie raczą nowymi smaczkami, a ostatnie rzekome doniesienia o październikowej premierze "Wiedźmina" okazały się być fałszywym alarmem. Kilka dni temu Netflix na moment ponownie wzniecił ogień wśród polskich fanów, kiedy udostępnił w mediach społecznościowych zwiastun serialu z udziałem polskiego lektora. Rzeczonym lektorem jest nie byle kto, bo dawny odtwórca roli Geralta - Michał Żebrowski. 

Zobacz też: Twórcy obsypywanego nagrodami serialu HBO szukali inspiracji u Andrzeja Wajdy. Jeśli nie znacie "Barry'ego", pora to zmienić >>

"Wiedźmin". Geralt ponownie mówi głosem Michała Żebrowskiego

Zwiastun można obejrzeć na YouTube na kanale Navi - na próżno już szukać go na facebookowym profilu Netfliksa. Użytkownik prowadzący wspomniany youtube'owy kanał wyjaśnia w opisie do filmiku:

[To] Oficjalny zwiastun z polskim lektorem, który był dostępny przez kilkanaście godzin na stronie Netfliksa, po czym został usunięty. Nie jest to żaden projekt fanowski, jak napisało większość portali filmowych.

Posłuchajcie, jak Michał Żebrowski brzmi w roli lektora przygód Geralta z Rivii:

 

W komentarzach do wideo niektórzy internauci piszą, że zamiast Żebrowskiego chętniej usłyszeliby Jacka Rozenka. Pierwszy z panów wcielał się w Geralta w serialowej adaptacji powieści Andrzeja Sapkowskiego z 2001 roku, natomiast drugi użyczył głosu postaci Białego Wilka w grach studia CD Projekt Red. 

Póki co nie wiadomo, z jakiej przyczyny Netflix usunął zwiastun w nowej odsłonie - na ten moment pozostaje chyba jedynie czekać na premierę serialu w serwisie i możliwość wyboru ścieżki dźwiękowej z lektorem, by dowiedzieć się, czy i kto odtworzy kwestie bohaterów serialu po polsku. 

Książki o Wiedźminie są dostępne w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: