Ukazał się książkowy sequel "Opowieści podręcznej". Na podstawie nowej powieści powstanie też serial
"Opowieść podręcznej" to jeden z najbardziej docenianych seriali ostatnich lat. Jest adaptacją dystopijnej powieści Margaret Atwood, która ukazała się w 1985 roku. Opowiada o nieistniejącym państwie Gilead, które powstało na terenie USA. Część z jego obywatelek - tych zdolnych do poczęcia dzieci - zostaje zmuszona przez władze państwa do pełnienia funkcji podręcznych, które rodzą dzieci dla rodzin rządowych notabli. Serialowa produkcja doczekała się już trzech sezonów i licznych nagród, a sama fabuła wykroczyła poza wydarzenia znane z książkowego oryginału. Na rynku ukazała się właśnie część dalsza tej opowieści, Atwood niedawno ukończyła bowiem powieść "The Testaments". Producenci serialu już zapowiadają, że stworzą na jej podstawie serial.
O czym będzie sequel "Opowieści podręcznej"?
Margaret Atwood już w 2016 roku zaczęła pracę nad kontynuacją "Opowieści podręcznej". Zdradziła, że inspiracją do jej stworzenia były pytania o państwo Gilead, które dostała od czytelników.
Akcja nowej powieści została osadzona 15 lat po wydarzeniach z pierwszej powieści. "Gdy przed Offred zatrzaskują się drzwi vana pod koniec 'Opowieści podręcznej', czytelnicy nie mają pojęcia, jaka przyszłość czeka bohaterkę - wolność, więzienie czy śmierć. W 'The Testaments' to oczekiwanie się kończy. Sequel autorstwa Margaret Atwood pokazuje historię, która zaczyna się ponad 15 lat po tym, jak Freda wyruszyła w nieznane. To historia zapisana w szokujących świadectwach trzech narratorek z Gileadu" - tak brzmi oficjalny opis fabuły.
Tym razem bohaterkami będą trzy kobiety związane w różny sposób z Gileadem. Jedna z nich będzie nastolatką z Kanady, która dowiaduje się, że urodziła się w opresyjnym państwie, z którym graniczy jej obecna ojczyzna. Drugą z nich będzie wychowana w opresyjnym Gileadzie młoda kobieta. Trzecia bohaterka to postać wysoce kontrowersyjna - Atwood zdecydowała się, że opisze także historię dobrze już znanej ciotki Lydii. To ona była schwarzcharakterem powieści i serialu (w którym zagrała ją Ann Dowd).
Margaret Atwood w rozmowie z "The Times" zdradziła, dlaczego tym razem nie skupiła się na dotychczasowej głównej bohaterce, Offred:
Nie mogę trzymać Offred w Gileadzie przez kolejne sezony, ponieważ fabuła zatoczy koło. [Twórcy serialu - przyp. red] muszą ją jakoś poprowadzić, a ja dałam im wiele wskazówek na to, jak mogą to zrobić.
Serwis streamingowy Hulu i wytwórnia Metro-Goldwyn-Mayer ogłosiły, że już pracują nad serialem na podstawie jej świeżo wydanej powieści. Chcą współpracować z producentem popularnych "Opowieści podręcznej", by nowa produkcja była jej naturalnym przedłużeniem. Steve Stark z MGM Television wyznał mediom, że Margaret Atwood jest jego literacką ikoną. Jej prowokacyjna i zniewalająca proza ponownie przyniesie czytelnikom przyjemność i będzie im rzucać wyzwania. Atwood była niesamowicie kreatywną partnerką i źródłem pomysłów dla MGM w ciągu produkcji "Opowieści podręcznej" i nie możemy doczekać się dalszej współpracy nad kolejnym rozdziałem stworzonej przez nią historii.
"Opowieść podręcznej" jest dostępna w formie e-booka w Publio.pl >>
-
Netflix bezkonkurencyjny. To dla tego serwisu powstało dziewięć seriali z TOP 10 2020
-
Msza święta online na żywo 24 stycznia - gdzie obejrzeć?
-
Koreańczycy zrobili musical o Marii Curie-Skłodowskiej. Okazał się najlepszym musicalem roku
-
Najlepsze polskie seriale 2020. Które produkcje warto nadrobić? [Netflix, HBO, Canal+, Player]
-
Filmy z Benem Affleckiem. Pięć najlepiej ocenianych produkcji tego aktora
- Filmy bollywood - 10 najlepiej ocenianych produkcji hindi cinema
- "Cząstki kobiety" poruszający film Netflixa. Cud narodzin zmienia się w koszmar matki
- Jim Carrey gra nie tylko w komediach. Te filmy z jego udziałem warto zobaczyć
- Brytyjczycy szykują serial o pandemii COVID-19. Jest już odtwórca roli Borisa Johnsona
- POPKultura Extra. Każdy ma "grzeszną przyjemność", której się nieco wstydzi. My otwarcie chwalimy się naszymi