Nie żyje aktor Krzysztof Kalczyński. Aktor znany z serialów "Dom" czy "Klan" miał 82 lata

Przyjaciele rodziny poinformowali media o śmierci Krzysztofa Kalczńskiego. Ojciec prezenterki TVN miał 82 lata

Krzysztof Kalczyński urodził się w 1937 roku w Poznaniu. W latach 1957-1959 roku pracował jako muzyk Teatru Narodowego. Później ukończył studia na wydziale reżyserii muzycznej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (dawnego PWSM) - najstarszej i największej uczelni muzycznej w Polsce. Następnie rozpoczął studia na krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego (dawna PWST).

Nie żyje Krzysztof Kalczyński. Aktor zmarł w wieku 82 lat

Krzysztof Kalczyński występował w wielu polskich teatrach, m.in. w teatrze Wybrzeże w Gdańsku oraz w teatrach Studio, Nowym i Narodowym w Warszawie. Można go zobaczyć także w kilku rolach telewizyjnych. Kalczyński zagrał m.in. w "Stawce większej niż życie", "Przygodach psa Cywila", "Przypadku" czy "Dziewczynie z Mazur". Wystąpił także w serialach telewizyjnych takich jak "Plebania", "Na Wspólnej", "Klan" czy "Pensjonat pod Różą".

Prywatnie był mężem aktorki Haliny Rownickiej, z którą miał trójkę dzieci: Marię Kalczyńską, Annę Kalczyńską-Maziejowską (prezenterkę TVN) oraz Filipa Kalczyńskiego. O śmierci aktora poinformowali za pośrednictwem mediów społecznościowych dziennikarz Tadeusz Deszkiewicz czy aktorka Ewa Kuklińska. O odejściu Krzysztofa Kalczyńskiego napisała także jego synowa, Zuzanna. - Dziś odszedł mój wspaniały Teść, Tata - Krzysztof Kalczyński. Człowiek miliona anegdot, niespożytej energii i dowcipu, wspaniały Tata ale tez Dziadek. Będzie nam Go bardzo brakowało Mam to szczęście, że mieszkam z kilkoma klonami Taty - ten urok, poczucie humoru, odwaga, kreatywność to bardzo Kalczyńskie cech Dziękuje Tato za to i za Twoje ogromne - napisała. 

 
Więcej o: