"W głębi lasu". Netflix robi kolejny polski serial! Produkcja ruszyła

Już w 2020 roku premiera kolejnego polskiego serialu oryginalnego Netflix! Ruszyła produkcja "W głębi lasu" - adaptacji bestsellerowego thrillera Harlana Cobena o tym samym tytule.

Sześcioodcinkową produkcję reżyserują Leszek Dawid ("Jesteś Bogiem") oraz Bartosz Konopka ("Królik po berlińsku"). Autorami scenariusza są Agata Malesińska i Wojtek Miłoszewski. Serial produkuje ATM Grupa. Producentką kreatywną jest Anna Nagler ("Ukryta gra"), producentami wykonawczymi natomiast są Andrzej Muszyński oraz Harlan Coben. "W głębi lasu to kolejna", obok brytyjskiej serii "The Stranger" oraz hiszpańskiego "El Inocente", współpraca między Cobenem a Netflix

Pierwszym serialem wyprodukowanym w Polsce dla Netfliksa był "1983" z Maciejem Musiałem i Robertem Więckiewiczem w rolach głównych.

Zobacz wideo

Netflix ekranizuje "W głębi lasu" - głównym bohaterem warszawski prokurator

"W głębi lasu" to kolejna produkcja Netflix rozgrywająca się w Polsce. Fabuła obejmuje dwa wymiary czasowe: rok 1994 oraz 2019. Opowieść w zaskakujący sposób przedstawia losy warszawskiego prokuratora, Pawła Kopińskiego, który mimo upływu lat nie potrafi otrząsnąć się po stracie ukochanej siostry, zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach podczas obozu letniego. Niespodziewane odnalezienie ciała, którego śmierć zdaje się być powiązana ze zniknięciem dziewczyny, może w końcu doprowadzić do przełomu w śledztwie. Policja podejrzewa, że ofiarą jest chłopiec, który zniknął bez śladu wraz z siostrą Pawła 25 lat temu. Nadzieję na rozwiązanie sprawy przyćmiewają jednak głęboko skrywane rodzinne tajemnice, których wyjście na jaw może sprawić, że wszystko, co Paweł przez lata budował legnie w gruzach. Producent wykonawczy i autor książki Harlan Coben mówi:

Jestem bardzo dumny, że współpracuję z niesamowitą obsadą i twórcami z Polski oraz pomagam ich znakomitą pracę przedstawić widzom Netflix na całym świecie”

Reżyser Leszek Dawid dodaje:

'W głębi lasu' to historia pełna tajemnic. Chcesz za nią iść. Nierozwiązane sprawy z młodości możesz zakopać głęboko, a one i tak cię dopadną któregoś dnia. Fascynuje mnie konfrontacja z beztroskim czasem dorastania. Zajrzeć tam, gdzie zostawiłeś najpiękniejsze, a zarazem najokrutniejsze doświadczenia w swoim życiu. Poznać prawdę. Bez tego nie możesz pójść dalej. 

- Paweł Kopiński jest dla mnie niezwykłym bohaterem - mówi z kolei Bartosz Konopka. - Chciałbym mieć tyle siły co on. Los przetoczył się przez jego życie jak tornado, zabrał mu najbliższe osoby, naznaczył go porzuceniem, samotnością, zdradą, a mimo tego, ten facet ciągle wstaje, walczy i nie traci wiary w ludzi. Jeśli jemu się uda pokonać swoje demony, uznać błędy, zmierzyć z przeszłością, sięgnąć po prawdę, odzyskać spokój i wybaczyć sobie - to wierzę, że mnie też może się udać. To jest najbardziej budujący przekaz tej opowieści - dodaje reżyser.

Harlan Coben - Netflix ekranizuje aż 14 jego książek

Corben to niekwestionowany numer 1 w rankingach "New York Timesa". Autor 30 powieści (w tym "Bez pożegnania", "Nie mów nikomu", "Jedyna szansa" oraz cyklu "Myron Bolitar") wydanych w nakładzie przekraczającym 70 mln sztuk. Jego książki są dostępne w 43 językach na całym świecie. W 2018 roku Netflix podpisał z autorem długookresową umowę, w ramach której powstanie 14 opracowań zarówno istniejących, jak i nadchodzących powieści Cobena. 

Michael Azzolino, dyrektor ds. międzynarodowych produkcji oryginalnych w Netflix, jest pełen nadziei. - Mamy ogromną przyjemność zapowiedzieć, że naszym drugim oryginalnym serialem wyprodukowanym w Polsce będzie adaptacja powieści "W głębi lasu" autorstwa Harlana Cobena – pełnej tajemnic historii rozgrywającej się w dwóch planach czasowych. ATM Grupa zaprosiła do współpracy najlepszych producentów, scenarzystów i reżyserów, którzy stworzyli wierną adaptację książki, a jednocześnie nadali jej lokalnego kolorytu i wprowadzili bohatera, który idealnie dopełnia wciągającą opowieść o utraconej niewinności i oczyszczeniu, jakie niesie ze sobą prawda - mówi. 

Projekt jest wsparty finansowo przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Książki Harlana Cobena dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: