HBO chce stworzyć kolejny prequel "Gry o tron". W tym będzie dużo smoków i rodziny Daenerys Targaryen

HBO jest już bliskie zamówienia kolejnego serialu ze świata "Gry o tron". Najnowsza produkcja będzie opowiadać o przodkach Daenerys Targaryen, co oznacza, że pojawi się tam bardzo dużo smoków. Pierwsze doniesienia mówią, że fabuła będzie opowiadać o wywołanej przez krwawy ród wojnie domowej, a przy scenariuszu ma pracować też sam George R.R. Martin.
Zobacz wideo

HBO jest ponoć o krok od zamówienia pilotażowego odcinka drugiego już prequelu "Gry o tron". Obecnie trwają prace nad serialem z Naomi Watts, a kolejna produkcja miałaby skupić się na upadku rodu Targaryenów, z którego pochodzi ukochana przez widzów Daenerys, Matka Smoków.

Czytaj też: Smoki z "Gry o tron" to nie są jednak smoki? Jest teoria wiążąca się z liczbą nóg

HBO zrobi serial o rodzinie Matki Smoków

Serwis Deadline donosi, że nad scenariuszem nowej serii pracować mają Ryan Condal i sam autor "Gry o tron", George R.R. Martin.

 

Akcja ma być osadzona na 300 lat przed wydarzeniami znanymi z pierwszego serialu i książek. Obejmie wydarzenia zwane Tańcem Smoków, a będące historią upadku potężnego rodu, z którego wywodzi się grana przez Emilię Clarke Daenrys Targaryen - ma pokazać widzom, jak wyglądało Westeros, kiedy niebem władały smoki, i dlaczego ostatecznie na Żelaznym Tronie zasiadł ktoś z innego rodu. 

Choć ciągle brak oficjalnych informacji, mówi się, że pierwsze prace nad projektem ruszyły już jesienią ubiegłego roku i wiele wskazuje na to, że HBO już niedługo zamówi pilotażowy odcinek. Pisarz już w maju zapowiadał, że potwierdzone są trzy trzy projekty związane z "Grą o tron" - jeden serial z Naomi Watts już się kręci, saga Targaryenów jest już drugim, tajemnicą na razie pozostaje ten ostatni. 

Książki z serii "Pieśń Lodu i Ognia" dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o:
Komentarze (4)
HBO chce stworzyć kolejny prequel "Gry o tron". W tym będzie dużo smoków i rodziny Daenerys Targaryen
Zaloguj się
 • js08836

  Oceniono 4 razy 4

  Jakaś dziwna moda kręcenia filmów po wydarzeniach, które już były. 300 lat wstecz przed wydarzeniami pierwowzoru "Gry o tron " . My nie lepsi. Wpierw był " Pan Wołodyjowski " później " Potop " a na końcu " Ogniem i mieczem ". Wszystkie trzy części Trylogii w odwrotnej kolejności.

 • dryfulec

  Oceniono 3 razy 1

  A to dopiero teraz się zorientowano, że najciekawsza w tej sadze była Daenerys? Najpierw zrobili z niej wariatkę i zabili ją, żeby zrobić miejsce dla debila siedzącego pod kocykiem, a teraz raptem będą prequele robić? Walcie się. Zakończenie GOT było dla mnie wystarczającym zniesmaczeniem i żadnych innych produkcji na temat nie zamierzam oglądać. Spadówa.

 • obrazony2x

  Oceniono 1 raz 1

  Tego prequela nie daje się czytać, to jak skrócony scenariusz serialu :(
  A książka do czytania, zwłaszcza powieść to coś innego!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX