Marcin Dorociński zagra w serialu Netfliksa. W "The Queen's Gambit" będzie głównym przeciwnikiem

Netflix zatrudnił Marcina Dorocińskiego i powierzył mu rolę w amrykańskim mini-serialu "The Queen's Gambit". Aktor wcieli się w geniusza szachowego i najniebezpieczniejszego rywala głównej bohaterki.

Marcin Dorociński w najnowszym serialu w produkcji amerykańskiego Netflix zagra doskonałego szachistę Borgova. Będzie to adaptacja powieści "The Queen's Gambit" autorstwa Waltera Tevisa. Informację o udziale Polaka w projekcie potwierdzono na jego oficjalnym fanpejdżu na Facebooku. 

Czytaj też: Netflix traci "Przyjaciół", ale pokaże inny kultowy serial komediowy. "Kroniki Seinfelda" wystarczą widzom?

Netflix już w ubiegłym roku zatrudnił Joannę Kulig do pracy przy serialu "The Eddy", gdzie zagrała jazzową wokalistkę pracującą w paryskim klubie nocnym. Poza nimi współpracą z serwisem może pochwalić się Maciej Musiał, który zagrał główną rolę w pierwszej oryginalnej produkcji Netfliksa w języku polskim "1983", a także ma na koncie epizod w bardzo oczekiwanym "Wiedźminie". 

Zobacz wideo

Dorociński w serialu Netfliksa

W doniesieniu czytamy - "Już możemy oficjalnie! Z największą radością dzielimy się z Wami wspaniałą nowiną! Marcin Dorociński dołączył do obsady "The Queen’s Gambit". (...) Serial napisał i wyreżyseruje Scott Frank, autor scenariuszy do m.in "Wolverine", "Logana" i twórca serialu "Godless".

Kogo zagra Dorociński? "Wcieli się w postać Borgova, geniusza szachowego i największego przeciwnika głównej bohaterki" - czytamy. Wiemy też, że na planie spędzi 20 dni zdjęciowych. 

"The Queens Gambit" to opowieść o młodej dziewczynie, która wychowała się w sierocińcu. Tylko dwie rzeczy w życiu sprawiają jej przyjemność - szachy, do których ma naturalny talent i środki uspokajające, które podaje się dzieciom, by wyciszyć wahania nastrojów. Im jest starsza, tym lepiej gra i lepiej panuje nad emocjami. Niemniej świadomość tego, że być może znajdzie kogoś, kto gra od niej lepiej w szachy, jest dla niej nieznośna.

W roli głównej - Beth Harmon - wystąpi młoda aktorka Anya Taylor Joy. 23-latkę mogliśmy w tym roku oglądać w filmie "Glass" u boku takich aktorów jak Bruce Willis, James McAvoy i Samuel L. Jackson.

Czytaj też: Maciej Musiał wyruszył do USA, by zrobić tam karierę. "Nikt nie chciał ze mną gadać"

Więcej o: