Ceremonia rozdania nagród EMMY 2019 - o której i gdzie oglądać?

22 września przyznane zostaną nagrody Emmy, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością także w Europie. W internecie będzie można oglądać na żywo m.in. transmisję z kulis ceremonii.
Zobacz wideo

Emmy to amerykańska nagroda przyznawana twórcom za produkcje telewizyjne. Jest to jedna z najbardziej popularnych nagród z dziedziny kultury wręczanej w Stanach Zjednoczonych, obok Oscara, Tony Award i Grammy. Nagroda, która nazywana jest także "telewizyjnym Oscarem" po raz pierwszy przyznana została w 1949 roku.

22 września poznamy laureatów Emmy 2019 - gdzie oglądać w Polsce?

Emmy przyznawana jest w kilku kategoriach, m.in. dla najlepszej aktorki i aktora dramatycznego, komediowego lub drugoplanowego, za najlepszy serial, najlepszy film telewizyjny, scenariusz czy dla programów rozrywkowych nadawanych o dziennej i wieczornej porze (Primetime Emmy, Daytime Emmy).

W tym roku Emmy 2019 obędą się w niedzielę 22 września w Microsoft Theatre w Los Angeles. Ceremonia rozpocznie się około godziny 17:00 w Stanach Zjednoczonych, czyli około godziny 3 rano w Polsce (23 września). Transmisję prowadzi stacja telewizyjna FOX także w internecie na Fox online. Ta funkcja nie będzie jednak dostępna w Polsce - chyba, że widz ma dostęp w swoim abonamencie do kanałów zagranicznych. Transmisji nie prowadzi także żadna polska telewizja.

Na stronie internetowej Emmy, podobnie jak w zeszłym roku, prowadzona będzie relacja na żywo z kulis ceremonii. Rozpocznie się ona o tej samej godzinie co całe wydarzenie. Transmisję można będzie oglądać pod linkiem: https://www.emmys.com/awards/backstage-live/2019.

Więcej o: